Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem lehet használni a...

Miért nem lehet használni a Microsoft Office-t regisztráció nélkül?

Figyelt kérdés
Novemberben vettem új laptopot, mert a régi tropára ment, nem volt olcsó. A Microsoft office az első hónapban ingyenes volt, most viszont nem tudom használni, csak akkor, ha előfizetek rá. WTF? Korábban ez nem így volt, miért kéne ráfizetnem, ha eleve gyárilag rajta volt a gépen, nem letöltöttem, nem kalózverzió.

2020. ápr. 8. 10:57
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
36%
Office365-ről van szó, ugye? Ez egy előfizetéses terméke a M$-nak. Gyakran adják az 1 hónapos előfizetést a laptopokhoz, ezért volt az első hónapban ingyen. Azaz vagy előfizetsz rá, vagy veszel egy Office-t ("rendeset", vagy csak egy kulcsot), vagy vannak ingyenes alternatívái. Persze arra is mindig adott a lehetőség, hogy lopsz egyet.
2020. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert egy kulon program ami mindig is fieztos volt..30 napig ingyenes csak.
2020. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Azért mert a kenyérért is fizetsz a boltban.
2020. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Válts Libre Office -ra. Ezt nem kell regisztrálni, nem kell érte fizetni.
2020. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Koplárovics Bécivel egyetértésben: a Microsoft Office 365 próbaváltozata:

[link]

1 hónapig ingyenes.


Ha tanár, vagy diák vagy, akkor "ingyen" (az adófizetők pénzén) juthatsz hozzá:

[link]

különben meg kell venned:

[link]


Ha nem vagy a Microsoft Office termékének használatára kötelezve, vannak ingyenes alternatívák - mint például a Libreoffice:

[link]

de ott van például a Google Docs is:

[link]

amik kompatibilisek a Microsoft Office-szal.

2020. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Microsoft Office kereskedelmi szoftver, pénzért kell megvenni. Az, hogy te régebben úgy másoltad valakitől, illegális kulccsal, az más kérdés. Akkor is fizetni kellett volna érte, csak te elsumákoltad.

A Microsoft Office pár éve már két különböző konstrukcióban is elérhető: a "hagyományos" Office, amit egyszer megveszed, aktiválod, és optimális esetben ameddig meg nem pusztul a géped, beavatkozás nélkül használhatod. A másik: az Office 365, aminek béreled a használati jogát, egy adott éves díjért cserébe.

Ami a gépen "gyárilag" rajta volt, az nem illegális, hanem próbaverzió. Előfizetés nélkül az O365 egy hónapig próbaverzióként működik, utána meg kell venned, ha továbbra is használni akarod. (Azt ugyanis NEM vetted meg a laptoppal együtt, nem volt benne az árban.)


A lehetőségek:


1. Előfizetsz rá.


2. Ha diák vagy, az o365.oh.gov.hu oldalon, regisztrációt követően a tanulmányaid alatt ingyenesen használhatod.


3. Megveszed a "normál" verziót.


4. Feleszmélsz, hogy a Microsofton kívül is létezik élet, és felraksz egy LibreOfficet (vagy OpenOfficet). Ingyenes, multiplatform, nem nyaggat az aktiválással, akárhányszor, akárhová újratelepítheted, és van, aki szerint még jobb is, mint a MS Office. (Szerintem is egyébként.)


5. Felraksz mondjuk egy WPS Officet, vagy egy FreeOfficet, mindkettő ingyenes, utóbbi regisztrációhoz kötött, ami szintén ingyenes, és egy e-mail címről akárhány példányt regisztrálhatsz.


6. Használsz online Officet.


Temérdek lehetőség van, rajtad múlik, mit választasz.

2020. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak, nem másoltam sosem, gyári verzoót használtam.

Köszönöm a válaszokat, kivéve a kenyeres hozzászólónak, nem vagyok hülye.

2020. ápr. 9. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:
De, hülye vagy. Fizetős szoftvert akarsz ingyen használni legálisan fizetés nélkül...
2020. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

Nem hülye, csak fordítva gondolja.

Nem arról van szó, hogy egy eddig ingyenes szoftverért utólag pénzt kérnek; hanem egy eleve fizetős szolgáltatást egy hónapig ajándékba adja a MS.

2020. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!