Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A scanneremmel van probléma....

A scanneremmel van probléma. Ezt miért csinálja? (lent)

Figyelt kérdés

Való igaz régebbi scanner, de tökéletesen működik mondhatni. Egy apró hibája van.

Bizonyos időközönként a beletett lap tetejét, rosszabb esetben egy negyedét egyszerűen lehagyja a scannből....a lap többi részét meg bescannelni. És egyszerűen nem értem, hogy miért?

Pedig végig scannelni az egész lapot, direkt megfigyeltem, szóval nem láttam, hogy belül akadozna az olvasó vagy bármi.

Ráadásul ez a hiba aztán egy ideig elő sem fordul. Továbbá fura, mert ha újra beteszem a lapot, akkor normálisan lescanneli, tehát azt sem tudom mondani, hogy "nem ismeri fel" a lap tetejét, mert ott nincs szöveg, vagy annyi betű stb.

Szóval érthetetlen ez nálam.És nagyon idegesítő ha tegyük fel bescannelek 20-30 oldalt és utólag végignézve kiderül, hogy mondjuk a közepén meg lemaradt 1-2 oldalnak a teteje.

Valaki találkozott már hasonló problémával? Vagy tudja mi lehet a baj?

A scanner Canon MP990, ami mint mondtam régi, de 95%-ban mégis jól működik...



2020. ápr. 22. 18:25
 1/1 Mr. V. ***** válasza:
Talán sérült szalagkábel okozhat ilyet, hiszen az folyamatosan mozog. Érdemes megnézni, hogy az adott rossz papírrésznél épp hol hajlik. Lehet csak 1 szál rossz, lehet szemmel nem is látszik, de lehet a csatlakozóban lazult ki és vagy hidegen vagy épp melegen, vagy picit rázkódva már nem jó.
2020. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!