Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tönkreteheti a memóriafoglalat...

Tönkreteheti a memóriafoglalatot az, ha nem veszem ki az akksit a laptopból, mikor kiveszem a memóriát?

Figyelt kérdés
RAM bővítésben gondolkodtam a laptopnál, és meg akartam nézni, hogy milyen RAM van most benne, hogy tudjam milyet vegyek mellé. Kivettem a foglalatból (könnyen kijött), megnéztem a címkét, ami az alján volt, majd visszatettem a foglalatba. Utána viszont nem akart bebootolni a laptop, csak bekapcsolt, és fekete képernyő. Mikor újra levettem a hátlapot, utána láttam meg, hogy van egy figyelmeztető címke, amire az van írva, hogy memóriaegység cserénél húzzuk ki az elektromos hálózatból, és vegyük ki az akksit belőle. Utóbbi nem történt meg sajnos. Ha a másik foglalalatba rakom a RAM-ot, akkor nincs gond, megy a laptop, de ha abba a foglalatba rakom, ahonnan eredetileg kivettem, akkor csak fekete képernyő.

#memória #RAM #memória foglalat.
2020. ápr. 25. 17:11
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

erdekes, milyen laptop?


tobbseguknel akkuval is lehet cserelni


de ha erre kulon ra volt irva akkor velhetoen nem disznek

2020. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Samsung NP300E5A.


Azért gondolom, hogy ez lehetett a baj, mert nem volt gond a RAM kiszedésével és visszarakásával, nem gondolnám, hogy akkor sérült volna a foglalat. A 2-es foglalatban volt gyárilag, nem állítottam semmit, de hiába rakom vissza oda, se kép, se hang. Ütközésig nyomom be, be is pattan a helyére. Az 1-es foglalatban meg tökéletesen megy.

2020. ápr. 25. 17:45
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

lehet kisult benne valami kerdes mi is pontosan hogyan lehetne szervizelni


de hat ezt ugyis szervizben tudod meg csak, bar megeri? Eleg alja laptop, sokat kolteni nincs ertelme ra


utolag nem probaltad teljes resetet?


vagyis kiszeded akkut is es elemet is alaplapbol es ramot is


berakod a hibas foglalatba ramot majd utana elemet es akkut


hatha

2020. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
persze ha fizikai hibaja lett akkor ha valamiert el is indul hibasan mukodhet, leallas kekhalalok stb. Szoval ha mukodne se lehet nagyon orulni csak hosszu ido utan (hetek)
2020. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, szerintem hagyom akkor a projektet. 8 giga RAM-mal még szerintem kiszolgált volna 3 évig, de akkor marad a 4 giga ameddig ez elég lesz, utána új laptop.
2020. ápr. 25. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!