Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen adatokat rögzít rólam...

Milyen adatokat rögzít rólam a Moodle?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárom kb fél éve mondta, hogy meg tudja nézni, milyen ip-címről adtuk le a moodle-be a házi feladatainkat, úgyhogy lehetőleg ne ugyanarról a gépről pár perc különbséggel adjuk le. Most viszont megemlítette, hogy érzékeli, kik dolgoznak össze, és nem is gondolnánk, milyen metaadatokat rögzít rólunk a moodle. Félreértés ne essék, nem akarok csalni, de felcsigázta az érdeklődésem, és kíváncsi vagyok, mennyit tud meg rólam.

2020. ápr. 28. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem ismerem a Moodle-t, de úgy hallottam, azt jelzi, ha egy választ nem beírtak, hanem beillesztettek, meg talán jelzi azt, ha két szöveges válasz túlságosan hasonlít egymásra.

Technikailag nem sok adatot tud gyűjteni. Metaadatot meg még annyit sem. Mondjuk az oprendszer nevét és verzióját, a használt böngészőt, a képernyő paramétereit elvileg le lehet kérdezni (nem tudom, hogy a Moodle konkrétan meg is teszi-e), meg a "sütikkel" lehet lekövetni, hogy pl. arról a gépről, abból a böngészőből lépett-e be valaki, de amúgy inkább csak a válaszok azonossága alapján következtet csalásra.

2020. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!