Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "Csatlakoztatva, töltődik",...

"Csatlakoztatva, töltődik", de mégsem. Mi lehet a laptop baja?

Figyelt kérdés

Van egy készülékem, még használom, mert működik, ha vacakul is.

2010/11-ben kaptam, Lenovo G580-as. (Win 8.1 van rajta, nem eredeti)

Múltkor letöltöttem valami programot, aszerint 6%-os az akkumulátor kapacitása. De ha az vacak is, egészen tegnap délutánig még töltővel működött, vezetékes gépként használtam évek óta, feltöltötte, ha sok értelme nem is volt. Azóta viszont hiába minden, nem tölt. 8%-on van több mint fél napja, frissítettem, kiszedtem a aksit, szétszedtem a töltőt, kipróbáltam minden konnektort, de nem tölti, hiába írja. Így még működik, de akkor se értem. Ha elhalt volna, akkor ennyire se lenne képes, nem? Meg kíváncsiságból kihúztam, és 40 percig használtam így kábel nélkül 8%-on, de nem kapcsolt ki (lehet, hogy tovább is ment volna, de visszaraktam közben), ami érdekes, mert amúgy 5 percig bírja és 100%-ról lemegy 0-ra máskor, és ki is kapcsol.


Amúgy van egy új, pár hónapos gépem (HP), de sajnos muszáj, hogy ez az öreg Lenovo is meglegyen még, mert most az egyetemi előadások, vizsgák Sykpe-on mennek, az meg a Win 10-es HP-n valamiért nem működik, csak a chat része.


Mivel lehet a gond? Aksi, töltő, táp, vagy minden? A konnektoroknak nincs baja. Ha csak az aksi, van értelme arra költeni és cseréltetni, mikor ez a készülék úgy 10 éve 90 ezer volt?


2020. ápr. 29. 01:11
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

1. A gép megy aksi nélkül is, tehát kiszedhető és úgy is használható.

2. Az aksiban lehet egy "fáradt" cella, ami miatt hibás az érték.

3. Kalibrálni kéne az aksit, hogy rendes értékeket mutasson.


A kalibrálás akkor szükséges, ha mondjuk 30%-ot ír még, de azonnal kikapcsol. Ennyire félre mérőnél nem garantált hogy segít, de esetemben egy 15 perces aksiból 40 perceset sikerült kihoznom egy régi gépben.


A menete az, hogy teljesen feltöltöd, amennyire csak lehet (kialszik a töltésjelző), majd kikapcsolásig lemeríted. Ezt megismétled 5-7x.

Fontos, hogy ne Win alatt működjön a gép, mert képes leállítani "kritikus töltöttségi szintre" panaszkodva! Vagy DOS, vagy egyszerűen lépj be a BIOS-ba és ott várd, amíg lemerül, tölteni pedig célszerű kikapcsolva, úgy hamarabb feltölt. BIOS-ban teljes fényerő. Ott valóban csak akkor kapcsol ki, ha az aksi már átesik a holtponton és kevés az, amit tud biztosítani.


Lenovohoz adtak ki programot is, de az 5%-nál már lekapcsol, így nem lesz pontos:

[link]


Tehát NE A PROGRAMOT HASZNÁLD!!! Az jó aksihoz kell. Neked előbb fel kell élesztened a mostanit. Ha végig csinálod a fent leírtakat, valamivel biztosan jobbnak kell lennie. Nekem többször is segített.

2020. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Lenovo honlapjáról szedtem le valami programot akku ellenőrzésre, az írt ki ilyen csökkent kapacitást, hogy csak 6%-ot tud használni.


Egész éjszaka töltőt hagytam, de nem ment feljebb, a töltésjelző azóta is világít, ráadásul pirosan, ami 20% alatti energiát jelez, szóval se az nem mutatja, hogy töltött volna rá, se a képernyőn az elem jel.

2020. ápr. 29. 10:42
 3/3 Mr. V. ***** válasza:
Akkor 1 cella már rossz benne.
2020. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!