Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudják a perifériák...

Miért nem tudják a perifériák amit ráírnak? Vettem egy C type usb hub ot, azt írják 5gbps tud, és 30mbps nál nem másolt gyorsabban egyik winyóról a másikra.

Figyelt kérdés
Mit csinálok rosszul?

2020. máj. 3. 10:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1. amit ráírnak sosem igaz. Mivel minden eszköznek az elméleti elérhető - laboratóriumi körülmények között mért sebességét írják rá. Általában ezt el kell osztani 2-vel, az talán megvan.

2. két vinyó között ne csodálkozz ha lassú a másolád, mivel maguk a vinyók lassúak. Tranabanttal nem tudsz a német autópályán 250-el menni akkor sem ha szabad....

Egy satára kötörr vinyó sem tud sokkal többet.

Szóval lehet, hogy a hub-od tudna többet, de a vinyók nem.

2020. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyrészt a HDD-k csatlakoznak egy ponton, aminek van egy sebessége (sata), másrészt hiába teszek 3.0-ás usb-re 3.0-ás eszközt, ha van köztük pl egy usb hosszabbító kábel, csak az usb2 sebességét érem el. Lehet, hogy a hub 3.0 usb, de a port, ahova dugod csak 2.0, bár még az is a duplája lenne a 30-nak. Továbbá azért mondják az egyes szabványokra, hogy névleges, mert jelen pillanatban még nem éri el a technológia sebessége azt az értéket, de a jövőben még elérheti, és ugyanebbe a szabványba kerül, akkor pedig már meghaladná a szabványban jelölt érték maximumát, ami nem szerencsés.
2020. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Koszi, thundebolt c typera dugom és a dokkolón usb 3.0 usb van, nem kéne akkor is legalább a 30mbps nek a töbszörösét elérni, még ha nem is ér el még 1gbps ot sem. mindkét vinyó tudja az usb 3.0-t
2020. máj. 3. 11:13
 4/19 A kérdező kommentje:
ugyan ez van egy másik esetben. vettem a telekomtól egy strong extendert. elvileg 1600mbps wifit tud az aplikáció amit letöltöttem tényeg mutat 7-800mbps sebességet a két egység között. (a netem 1gbps és kábellal szoktam is 900 at mérni) viszont a laptopon, telefonon, sosem mérek 170mbps nél többet. A telekom szakembere azt mondja hogy amit egy internetes mérővel mérek az nem jó, meg attól függ mennyit tud a gépem. Egy vadi új Acer gépem van minden szabvány a legújabb rajta
2020. máj. 3. 11:17
 5/19 anonim ***** válasza:

"laptopon, telefonon, sosem mérek 170mbps nél többet"

mit vársz? meleg hógolyót? :D nem fogsz sokkal többet mérni sosem.

Az 1600-nál a 800 pont a fele - ahogy írtam korábban, az elméleti sebességét egy eszköznek el kell osztani 2-vel. és az kb reális otthoni körülmények között amikor minden rendben van. Ha a mikrót bekapcsolja a szomszéd megint csökken kicsit...

A brutál sebességeket csak speciális körülmények között lehet elérni amikor mindkét hardver arra van kihegyezve.


A vinyókat milyen kábellel kötötted össze? sok kábel bár működik nem biztosítja a megfelelő sebességet!

2020. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
jó szóval akkor ez pont úgy nem igaz, mint a kocsi fogyasztásának a gyári értéke. a vinyókat a saját kábelével csatlakoztattam a hub vagy dokkoló hoz. SS usb vagy mi, SS felirat és usb jel van rajta.
2020. máj. 3. 11:33
 7/19 anonim ***** válasza:
Ne SS-ezzünk kérem, mert félreérti valaki :D
2020. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha nálad 30 Mbps = 3.75 MB/s el ment az tuti hiba (gagyi pendrive). USB2 kb 30MB/s ot tud, USB3 SSD akár 500MB/s ot.
2020. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Milyen pendrive? :o
2020. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálam a legesleg olcsóbb gagyi pendrive is teljesíti az 5MB/s sebességet usb2-n..
2020. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!