Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért mutat valótlan dátumot...

Miért mutat valótlan dátumot a kép készítésének időpontja?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem észre, hogy a PC-n tárolt, általam mobillal készült fotók közül néhány kép dátuma magától megváltozott. Van például egy olyan fotó, amelyiket még 2013-ban készítettem Nokia telefonnal, mégis a 2015-ös képek közé került, a fényképezőgép gyártójaként pedig a Samsungot tüntette fel (ez a jelenlegi telefonom). Mivel a PC-n napi elrendezésben tárolom a fotókat, így ezt gyorsan kiszúrtam és az egyik külső merevlemezről bemásoltam a képfájlt az eredeti időponttal. Később azonban újabb képeknél vettem észre az átdátumozódást, így ezeket is kénytelen voltam kicserélni.

A képeimet szeretem rendben tartani: mindegyik fájlnévbe beírom, hogy kit/mit ábrázol és hol. Így ez a dátum-probléma eléggé zavar, mert pl. egy augusztus 20-i tüzijátékról készült fotónál nagyon hülyén fest, ha mondjuk a februári képek közé kerül.

Mi okozza ezt a problémát és hogyan lehetne megoldani? Nem szeretném állandóan azt ellenőrizni, hogy egy adott fotó vajon a valódi dátummal szerepel-e a mappámban. (Egyelőre ezt a problémát csak a Nokia-képeknél tapasztaltam, ami ugye "buta" telefonnal készült. Lehet, hogy ez az oka? Már évek óta okostelefont használok (Samsung Galaxy), amit a nyáron készülök lecserélni egy újra. Ezek már megbízhatóbbak?)



2020. máj. 18. 21:18
 1/3 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, mert nekem 1970-et ír a képekhez is meg az android mappához is.
2020. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valamelyik program átdátumozza. Cseréld le a képnézegető-szerkesztő programjaid.
2020. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Windows Fényképnézegető (alapértelmezett). Ez az egy van.
2020. máj. 18. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!