Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik-e laptophoz vagy...

Létezik-e laptophoz vagy PC-hez olyan wifi antenna, amit ha rákötök az eszközre és feltelepítem a szükséges drivreket, akkor messzebbi wifiket is befog fogni?

Figyelt kérdés

Ha ilyen készülék létezik akkor linket küldjetek hozzá!

Az erőfeszítéséket előre is köszönöm.



2020. máj. 25. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Neked egy WIFI vadász kell.


[link]



Kb 5-6 éve rendeltem tőlük egy ilyen csomagot. Küldtek egy USB-s Wifi vevőt ha jól emlékszem 150mb/s sebességűt és egy rácsatlakoztatható antennát azt a fehér dobozost amit látsz is.

Annyit elárulok hogy ez működőképes én akkor költöztem el otthonról a nagyszülői házban ami egy falu határán van. Akkor ott még semmilyen internet bekötési lehetőség nem volt, egy kábel TV-s szolgáltató kivételével amit csak szidtak jóformán annyira pocsék volt. Mivel egy másik sokkal jobb szolgáltatónál nekem mondták hogy érdemes őket megvárni akkor 3 hónapot mondtak, de csak 1 évet kellett rájuk várnom.

Szóval akkor egy ismerősöm javasolta ezt a cuccot aki ott lakott nem messze hogy használhatom az ő wifijét. Kb 500 méterre lakott ő a wifi routert az ablakhoz közel tette ami rálát a házamra. Nekem az eresz alá kellett az antennát szereljem hogy teljesen oda irányuljon ahol a router van mert csak így működik ha pontosan oda lát rá. Egyébként azon a vonalon kb 10 wlna hálózatot jelzett még amiket simán egy USB vevővel nem láttam még az udvaron is csak kettőt amiknek elég gyenge volt a jelük, de ezzel majdnem 80-90% os volt a jelerősség. haver hálózatát kb 35-40 nagyritkán 50% osan látta csak. Arra kevés volt hogy több GB-nyi cuccot letöltsek órákba tellett, viszont alapvető böngészésre némi youtubera teljesen tökéletes volt. Jelenleg az udvar végén ahol a műhelyem van ott van használva. A nagyszobába van a rendes routerünk mert azóta már be lett kötve a szupergyorsnak nevezett optikai kábeles internetünk az túlzás hogy szupergyors de arra amire nekem kell megfelel.


Szóval működik, de az állítással sokat kell játszani ami pepecselős mire megtalálod azt a pozíciót amikor teljesen jól veszi a jelet. Én anno másfél órát kínlódtam mire betudtam úgy állítani hogy az jó volt és olyan stabilan rögzíteni hogy egy erősebb szél se tudja megmozdítani mert ha csak egy miliméternyit mozdult már érezhető volt a különbség a vételi minőségen. Én precízen meg is jelöltem a rögzítési pontokat így az alapján könnyebb volt állítani de így is pepecseltem vele sokat.

2020. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha komolyan érdekel a dolog, neked egy jó nyereségű antenna kell. Minden más csak mellébeszélés.

Életem egy szakaszában csináltam ilyeneket, egészen messziől is befogták a wifi jelet. Akár youtube, akár sima weblapok leírják, hogyan kell parabola, yagi, vagy millió másféle nagy nyeresűgű antennát csinálni. Filléres dolgok ezek, drót kell hozzájuk meg pvc cső. No meg rendes csatlakozók, kábelek. (ezek drágák viszont).


Megjegyzem, mióta nem WEP-es titkosítást használnak az amatőrök, nem igazán buli ilyen wifikkel ingyen netezni. De egy próbát megér.

2020. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!