Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen MacBook-ot vegyek?

Borsai Bianka kérdése:

Milyen MacBook-ot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől az utolsó gimis évemet kezdem és elgondolkodtam azon, hogy beszerzek a továbbtanulásomhoz egy Apple MacBook-ot. Olvastam cikkeket a neten, de sajnos nem vagyok teljesen informált a problémámmal kapcsolatban, ezért szeretném a segítségeteket kérni.

Mint említettem korábban: a tanulmányaimhoz, netezésre, filmnézésre és egyszerűbb programok használatára venném a gépezetet. Szeretném ha gyors lenne és az üzemideje sem hagyna cserben pár óra elteltével. Mit tanácsoltok?

Szeretném ha nem lenne ebből veszekedés és háború, tekintettel a márkára és a MacBook-okra. Köszönöm szépen mindenkinek előre is! :)



2020. máj. 26. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha pénz nem számít akkor vedd meg nyugodtan, de az általad felsorolt dolgokra brutál indokolatlan túlköltekezés.
2020. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

biztos lehet, hogy lesz háború, mert sokan csak azt fogják mantráni, hogy ennyiből sokkal jobbat raknak össze, hát hajrá!

nekem Mac minim van, a 2014-es verzió és még ez is bőven elfogadható teljesítményt ad - nem is veszek másikat még, böngészés, film (4K már nem megy azért annyira), fotosop, stb kiválóan mennek rajta.

Igazából tényleg csak a pénztárca az ami számít az esetedben, ugyanis mindegyik hordozható Mac kiváló gépezet!


A Macbbok air 10-12 órás üzemidőt tud, de gyengébb a hardver, itt a hordozhatóság, és a kis méret a lényeg.

a 13-as Macbook Pro kicsit kevesebbet bír, de erősebb,

Ha nagyobb képernyőméret kell, akkor a 16-os Macbook Pro-t kell választanod, de sajnos az zsebbenyúlós dolog, 1 milla.


Összehasonlítás:

[link]

2020. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat! :)

Természetesen az ár számít, ezt nem írtam le.

Személy szerint én a MacBook Air 2017-es és 2019-es szériáit néztem, de sajnos nem tudom mennyire helytálló a döntésem.

2020. máj. 26. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor inkább a 2019-est vedd, min. 256gb háttértárral és 16gb ram-mal! A 2017-es Air képernyője már most sem szép felbontásban.Én használtan vettem a 15" colos Pro-mat, 2017-es 16gb ram, 256gb ssd és i7 proci. Kimondottan videovágásra használom "üzletszerűen" és elvagyok vele. Bővíteni majd max külső tárolóval tudod, ram-ot, procit már az elején combosabbat kérj bele. Tudom fájóan sok, de így sok évig ki fog szolgálni. A károgókat pedig fosd le, az a lényeg, hogy Neked örömet okozzon. :)
2020. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%

Tehát vegyen az ember egy aránytalanul sokszorosan túlárazott gépet, azért hogy legyen egy szar gépe, amibe utána még veheti a külső hardvereket. Aki meg ezt ki meri mondani, az csak "károgó"... Hát oké bástya.


Bár érthető, hogy a sok hülye sznobnak valahogy túl kell kompenzálnia azt hogy rohadt drágán vettek egy szar laptopot.


Apple terméket nem azért vesz a vásárlókörének 90%-a mert annyira jónak tartja, hanem mert be akarja vele pozicionálni magát egy olyan társadalmi rétegbe, amelybe kulturálisan abszolút nem tartozik.

2020. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 nagy baromságot írsz! 10 éve még lehet így volt (itthon) de már nem.


drága, ez tény, de osx-et nem fogod egy sima laptopra egyszerűen rákalapálni (hackintosh se tuti hogy lazán fut rajta, nehéz megfelelő hardvert találni és akkor is szívás lesz még vele)


ha pedig esetleg a munkád olyan jellegű, akkor meg fogod venni. miért? mert az adobe miatt monopol helyzetben van.


én webfejlesztéssel foglalkozom, illetve néha szükségem van photoshopra is. hobbi szinten meg premier pro meg egyéb multimédiás alkalmazásokra


nekem hiába hozod fel a windows-t. nem megoldás. pokol rajta dolgozni ezért inkább linuxon dolgozom. (sorolhatnám az okokat, de ez nem arról szól most). a linuxon meg nem fut az adobe.

Tehát marad a dual boot. valóban, sokkal jobb hogy mindig újra kell indítani a gépet ha szükségem van egy másik programra.. :D


szóval a mac nem feltétlen státusz szimbólum. az én esetemben kényszermegoldás mert két szék közé a padalá esnék, tehát előbb utóbb én is váltani fogok emiatt

2020. máj. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm #4 a tanácsodat, sokat segítettél vele! :)
2020. máj. 27. 09:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves #5, köszönöm a Te véleményedet is! Nem akarok semmilyen társadalmi rétegbe tartozni, egyszerűen korábbi- és barátok általi tapasztalatokból vettem rá magam erre a döntésre. Sosem szerettem volna az elektronikai eszközeim miatt jobbnak látszani és ezt ezután is tartom. Emberi értékeket szeretnék szerezni, nem pedig több márkás terméket, de ezzel minden Apple vagy akármilyen termék vásárló így van.
2020. máj. 27. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!