Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2 op. rendszer van a laptopomo...

Angelo20140620 kérdése:

2 op. rendszer van a laptopomon win8 a c meghajtón win7 pedig a d meghajtón.(öcsém telepítette így sajnos) a d meghajtón vannak a képeim stb. Most áthelyezem ezeket a c-re hogy valahogy megpróbáljam letörölni a d-ről a win7et.. 👇👇?

Figyelt kérdés
Előszőr próbáltam pendriveról telepíteni de nem engedi. Biosban atalitottam h USB jöjjön be.. Ha atmásolta a c-re a cuccaimat hogyan tudom letörölni a win7et?

2020. jún. 4. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel írtad, hogy két operációs rendszer van ezért gondolom van valami menü, ahol választhatsz, hogy melyiket akarod indítani.


Ha a Windows 7-et akarod eltávolítani akkor kell egy Windows 8/8.1 telepítő DVD/USB. Erről az eszközről kell bootolni. Ha ott vagy a nyelv választó képernyőn akkor shift + F10 és előjön a parancssor és itt a "diskpart" parancs segítségével ki kell választani a Windows 7 partícióját és eltávolítani vagy elmész a telepítőn belül a particionálásig és ott törlöd a Windows 7 partícióját.


Ha ez megvan akkor nem biztos, hogy a 8/8.1 el fog indulni, mert az előző művelettel megpiszkáltuk a boot record/sector-t. Ez esetben szintén a Windows 8/8.1 telepítőről kell bootolni és ki kell választani a "Számítógép javítása" funkciót (rögtön ott lesz a nyelv választó képernyőn). Ezek után már fel kell állnia a rendszernek.


De én inkább újratelepíteném az egészet csak, hogy tiszta lappal kezdjek. A Windows 8.1 ingyenesen letölthető/telepíthető.

2020. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!