Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki lehet-e ebben az esetben...

Ki lehet-e ebben az esetben deríteni, hogy ki küldött nekem üzenetet a facebookon keresztül, illetve lehet-e feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

A következő történt. Adott egy facebook profil, amiről nem tudom, hogy kié, nem ismerem, és nem is az illető igazi neve van megadva a rendszerben.

Kb. 1 hónapja kaptam ettől a valakitől egy üzenetet, vagyis egy képet, melyben egy általam korábban feltöltött képemet kaptam vissza kiretusálva, azaz kisminkelve, megszépítve. Nem írt hozzá semmi kommentárt, csak elküldte nekem a retusált képet.

Majd tegnap megint ugyanez történt, megint kaptam tőle egy olyan képet, ami fent van a facebook képeim között, ezt letöltötte, kiretusálta és visszaküldte nekem üzenetben.

Az lenne a kérdésem, hogy tehetek-e ellene fejelentést a rendőrségen, illetve ők tudnak-e nekem segíteni abban, hogy az IP cím alapján kiderítsék nekem, hogy ki áll a zaklatások mögött?



2020. júl. 1. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Zakklatásért tegyél feljelentést. Ha alaposnak tartják, akkor az IP alapján lekövetik, s akkor perelhetsz.
2020. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A zaklatás nem itt kezdődik!

Oda minimum az kellene, hogy megfenyegessen! :D


Miért nem kérdezed meg, hogy miért csinálja ezt, vagy miért nem kéred meg, hogy ne tegye?

Vagy ami egyszerűbb: Miért nem tiltod le?

2020. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos csak valamelyik ismerősöd szórakozik a nyári szünet alatt.
2020. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyi. Feltételezem nem ismerősöd az illető (vagyis a profil tuti nem), tehát a képed, amit letöltött nyilvánosan BÁRKI SZÁMÁRA elérhető. Ebben semmi bűncselekmény nincs.

Abban sincs, ha saját célra ezzel szórakozik és kiretusálja (nem tudom mit takar ez pontosan: eltűnteti a szeplőket? vagy felcseréli a tested/fejed Jabba-val? :D) a lényeg, hogy amit elérhetővé teszel neten publikusan, ahhoz más hozzáférhet legálisan.


Tehát amit tehetsz (és érdemes is, ha ez zavar) hogy az adott profilt letiltod és megszűnik a gond.

2020. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"az IP cím alapján kiderítsék nekem, hogy ki áll a zaklatások mögött?"

Ja biztos azzal fognak foglalkozni hogy valaki valakinek küldött 2 képet. Sokszor a tényleges családon belüli erőszakkal sem foglalkoznak csak amikor már késő.

Ha nyilvános a képed a facen akkor egy szavad sem lehet, bári megnézheti és el is tudja menteni.

Ha elküld a k. anyádba még akkor sem tehetsz feljelentést...


Tegyél fel egy kis méretű képet nyilvános profilképnek, hogy aki akar megtaláljon.

A többi képedet meg korlátozd az ismerősök szintjére!

Tanuld meg kezelni a facebookot! Mit hova hogyan kinek teszünk fel, osztunk meg.


Ezt a majmot meg tiltsd le és többet nem fogja látni a dolgaidat és te sem az övét. Pont.

2020. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!