Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki átvert Facebook-on...

Ha valaki átvert Facebook-on mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Üzleteltem Facebook Marketplace-en valakivel. előre utaltam az összeget, megbeszélés után bankszámlára és azóta nem jelentkezett az illető és persze nem is küldte az árut. Ha feljelentést teszek a rendőrségen az gondolom sok sok eredményre vezetne. A bankszámlaszámon kívül csak egy nevet tudok, ami lehet nem is valódi. Tudom, hogy nem kellet volna előre utalni, de eddig még nem volt bajom ebből, eddig... Mit tudnék lépni, hogy visszakapjam valahogy a pénzem? Van erre esély?

2020. febr. 24. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Addig sosincs baj, amíg először nincs baj. Az egyetlen dolog, amit tehetsz, a feljelentés. Plusz a bizonyítékok összegyűjtése és átadása. A bankszámlaszám elég a rendőrségnek, hogy megtalálja az ulletőt. Számlát nem nyithat csak úgy akárki.


Hogy vezet-e eredményre a nyomozás ás milyen gyorsan, azt nem tudom, de más esélyed nincs.

2020. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Feljelented.

A rendőrséget meg azért nem kell ennyire alábecsülni. Nem egy FBI, persze... de azért tök egyértelműen felgöngyölíthető ügyeket közel 100%-ban sikerrel zárják. Akkor is, ha nem emberéletről, vagy milliós összegekről van szó.

A banki pénzmozgásokat le lehet követni. A postai forgalmat szintén. A komunikációt is. Ügy megoldva.

2020. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyet megoldják, a gond inkább azzal van, hogy ha a csaló nincstelen, a kicsalt pénzt már elköltötte, és nincs a nevén semmi amiből behajtható lenne a kár.
2020. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, biztosan nem te vagy az egyetlen, akit átvágott. Fb-on is jelentsd. Illetve ott kereshetsz olyanokat, akiket szintén átvert.
2020. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tanulság: SOHA nem utalunk előre. Pláne nem Facebookos hirdetésre!
2020. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#2 Ha az utalt összegnem lépi át az 50 ezer forintot a bank nem fogja kiadni a számlaszám tulajdonosának nevét és ezt törvényesen meg is teheti mivel jogszabály van rá.Amit tehetsz hogy megpróbálsz keresni valakit,vagy több embert akiket átvert és ha az össz értéke átlépi az 50 ezret közösen feljelentitek, sajnos végigjártam ezt az utat tudom miről beszélek, ha nincs meg az 50 ezer fölötti összeg ne reménykedj nagyon, az eredmény valószínűleg egy nagy nulla lesz mint nálam is.
2020. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én eddig akár hányszor utaltam pénzt, mindig kellett mellé a számlatulajdonos neve. Legalább is az OTP-nél ez így volt. Gyűjtsd össze a bizonyítékokat és irány a rendőrségre. Nyilván nem csak téged vert át így, biztosan foglalkozni fognak vele. Természetesen ez attól függ, hogy mennyire leterhelt a nyomozó osztály.
2020. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Ez így is van de ha van egy neved meg egy számlaszámod azzal a rendőrség mit tud kezdeni Kis Pistából va 500 darab honan tudod kié a számlaszám ezt a bank tudná megmondani de az a fránya 50 ezer határ miatt megtagadja az adat szolgáltatást,így az infó nélkül a rendőrség tehetetlen és lezárják az ügyet.
2020. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Valljuk be, többségében buta idióták verik át a másikat pár 10 ezer forintért. Ha valami profi lenne, akkor milliókkal verne át. Valószínű nem használ még kamu facebook profilt sem, így az árusító könnyen levadászható a facebook profilja adataival és a nevével/számlaszámával. Gondolom én...


Én a saját nevemet sosem kockáztatnám be egy ilyennel, most megéri vajon az, hogy elbasszad a nevedet mondjuk egy 20 ezer forintos dolog miatt? Nem hinném... A nagyok meg ezt folyamatosan csinálják, maximum lelépnek egy másik kontinensre.. Nem? Például a magyarok Thaiföldön pár száz millióval a zsebükben. Alapból, aki Facebookon hirdet azok nagy része nem egy zseni.

2020. febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy kiskapu de ha sok idő telt el az utalás óta akkor az esélyed nem sok. idézet"Polgári eljárást választva, nekünk kell kideríteni a célszemély nevét és címét, hogy közöljük vele a félreértést, és felszólítsuk az összeg visszautalására. Ezek az adatok banktitoknak minősülnek, azonban a hitelintézetekről szóló törvény lehetővé teszi, hogy téves utalás esetén a bank ezekről tájékoztassa az utalást teljesítő felet."
2020. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!