Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a számítógé...

Miért csinálja ezt a számítógépem?

Figyelt kérdés

Novemberben raktam össze egy új gépet, eddig semmi gond nem volt. Két hete kezdődött a probléma, ami a következő:


Játszok egy ideje a gépen, erre fekete lesz a képernyő, a hangok is megszűnnek, de a gép nem kapcsol ki, a monitor sarkában is világít a LED. Ctrl+Alt+Del nem működik, semmire nem reagál, egy óra várakozás után sem javult a dolog. Újraindítottam a gépet, de azt is csak úgy engedte, hogy hosszan nyomtam a bekapcsológombot, egy rövid nyomásra nem reagált.


Amikor visszakapcsoltam a gépet, az beindult, de a képernyő fekete maradt. Többször próbálkoztam, ugyanez történt. Áramtalanítottam a gépet, monitort, mindent, utána bekapcsolt rendesen.


Ez az elmúlt két hétben háromszor történt meg. Kb. két hete játszok azzal a játékkal, ami alatt ez történik. (Skyrim SE, steames, telepakoltam modokkal.) Filmnézés, munka, más játékok játszása alatt nem tapasztaltam ilyet. Lehet, hogy a játék a hibás? A Skyrim elég bugos, meg modokkal is telepakoltam. Okozhat ilyet egy játék? Lehet tőle baja a gépnek?



2020. júl. 2. 06:53
 1/10 007Prof ***** válasza:
79%
Irts vírust. Nem írtad, honnan szedted le a modokat, valamelyik vírusos lehetett. Ha túlhajtja a gépet (mert pörgeti a procit vagy a ventillátort), akkor a gép önvédelemből áll le.
2020. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Első megoldását ajánlom én is, + LOOT, ez sorrendbe rakja a modokat.

A Skyrim egy nagyon szeszélyes játék, ha modokról van szó, olyan hibák jöhetnek elő amikről maguk a fejlesztők sem tudnak.

2020. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A modok elvileg jó sorrendben vannak, amit kellett, azt átraktam. Nexusmods.com-ról töltöttem le őket, Vortex-szel lettek telepítve.


Futtatok majd egy vírusirtót, meg legközelebb figyelni fogom a processzorhasználatot, hátha az a baj.


Skyrimmel már az előző gépemen is játszottam, akkor még torrentről volt meg (akkor még gyerek voltam, saját keteset nélkül, és a szüleim nem vettek semmi ilyesmit). Ilyet még soha nem tapasztaltam. Akkor is volt, hogy kikapcsolt a játék, de csak kidobott az asztalra és rögtön vissza tudtam kapcsolni a játékot.

2020. júl. 2. 16:49
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

#2-es vagyok.

Ne elvileg legyen jó sorrendbe, rakd fel a LOOT-ot, majd az helyre rántja, ha segítséget kérsz, akkor fogadd el a segítséget.

2020. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Le van töltve, ezért írtam, hogy elvileg jó sorrendben vannak. Bocsi, tényleg nem voltam egyértelmű.
2020. júl. 3. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Még a Skyrim-nál sem gyakori, hogy megöli a gépet, mivel sokkal valószínűbb, hogy crash-el előtte. Más, hasonló vagy nagyobb gépigényű játékkal próbálkoztál esetleg? Hogy azoknál mit produkál? Van valami közös az esetekben, mint például ugyanaz a küldetés, ugyanaz a helyszín, stb?

Egyébként ha nem szabályosan kapcsol ki a gép, hardveresen nem valószínű, hogy kárt okoz(hacsak nem forró mondjuk, mert ha leáll hirtelen a hűtés, az előbb vagy utóbb gond lesz), viszont a folyamatok miatt sérülhet a rendszer, és akkor újra kell majd rakni egy idő után.

2020. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eddig nem vettem észre hasonlóságot. Néha töltőképernyőnél csinálom, néha csak sétálok, gyűjtögetek vagy lopakodok. Először egy mod által bekerült új szigeten történt a dolog, de máshol is ugyanúgy csinálja. Attól se függ, hogy mióta játszok.


A gép nem meleg tapintásra, de legközelebb megpróbálom megnézni a pontos értékeket.


Más nagyobb gépigényű játékkal még nem próbálkoztam, de ennél sokkal többet is bírnia kellene. A Skyrimet még a régi gépem is futtatta telemodolva (igaz, hogy a legalacsonyabb grafikai beállítások mellett, most meg minden fel van tolva maxra). Átnézem majd a könyvtáramat, és kipróbálok valami nagyobb gépigényű játékot. Úgyis vettem a Steam nyári vásáron ezt-azt. :D


Ha esetleg sérül a rendszer és újra kell rakni, akkor elég azt a meghajtót, amin az operációs rendszer van?

2020. júl. 4. 05:05
 8/10 A kérdező kommentje:
*Néha töltőképernyőnél csinálja
2020. júl. 4. 05:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Általában elég, mivel a legtöbb háttérben futó program fájljai ott találhatók. A nem rendszer meghajtón lévő fájlok általában fixek, nem változnak, így a gép hirtelen leállása nem szakít meg semmit.
2020. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ!
2020. júl. 5. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!