Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki tud olyan programot...

Valaki tud olyan programot ami a matematikai nyelvezet leírására szolgál, és felhasználóbarát?

Figyelt kérdés

Egy matematikai összefoglaló "könyvet" szeretnék írni kisiskolások részére. Ez azonban bármilyen általam ismert programban nehezen lenne kivitelezhető, mert matematikai levezetéseket elég körülményes bevinni, már csak a speciális karakterek miatt is. Ezen kívül szeretném minél színesebbé, izgalmasabbá tenni. A kézzel írott jegyzeteim elég közérthetőre sikerültek azt hiszem, de ezt nem tudom nyomtatott formában interpretálni.

Ha bárkinek van bármilyen ötlete ennek a megoldására, nagyon hálásan fogadom. Előre is köszi!



2020. júl. 9. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen LaTeX (lateh) lesz a megoldás rá. Kiadványszerkeszéshez tele matematikai szimbólumokkal az egyik legjobb. De a tanulógörbéje elég meredek. [link]


A kicsit felhasználóbarátabb verziója, ami szintén TeX dialektust használ a LyX. [link]


Ebben csináltam a diplomamunkámat, a MS wordhoz képest fényévekkel jobb.

2020. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Baluba ***** válasza:
100%
LaTeX, a legtöbb matematikai publikáció és szakdolgozat ebben íródik. Ajánlom a LyX szerkesztőt, ami megkönnyíti a használatát.
2020. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. júl. 9. 09:21
 4/7 anonim válasza:
100%
Én is a LaTeX-et ajánlom. Amúgy én 3.-os öcsémmel matekoztam idén, úgy, hogy 95%-os emelt matekom van és egyetemen is penge vagyok/voltam matekből, úgy is számomra értelmezhetetlen volt egy csomó feladat. Fogalmak úgy voltak elmagyarázva, hogy még én sem értettem és tele volt elvi hibákkal és hülyeséggel. Szóval sok kitartást kívánok a munkához, szerintem nagy szükség van rá! :)
2020. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A LaTeX-et ajánlom én is. Egyetemen (mérnöki szak) minden házimat ezzel írtam, és természetesen a szakdogámat is
2020. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:

LaTeX. Segítségnek két oldal: [link] és [link]

Javaslom a TeXLive disztribúciót letölteni, kezdetben dolgozhatsz Lyx-hel, de később rá fogsz jönni, hogy egy vim vagy emacs messze hatékonyabb. Csak azokat erősen szokni kell.

2020. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a támogatást :D

Még nem feküdtem neki nagyon, de nagyon növeltétek annak az esélyét, hogy egyszer belevágok.

2020. nov. 18. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!