Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows xp-t hogyan lehet...

Windows xp-t hogyan lehet Windows 10 mellé telepíteni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy már régi a rendszer stb.. (ne ezeket írjátok légyszives mert tudom) Az lenne a lényeg hogy van egy sőt több program ami csak azon fut jól + vannak régi eszközeim nyomtató stb ami csak azon működik. Internet nem szükséges a rendszerre ezért nem jönnek át a vírusok + mivel már a chrome sem támogatja azzal sincs gond. Na akkor igen Windows 10 mellé láttam hogy lehet XP-t (64 bitest) UEFI-s laptopra telepíteni egy kis "mókával" az oké a driverek nem annyira fontosak csak a maga rendszer. Még régebbi gépen telepítettem fel Windows xp-t Windows 7 mellé na de ott amikor feltettem (külön partícióra azaz nem arra amin a windows 7 volt) és mi történt eltűnt a windows 7 azaz felülírta amikor direkt a kiválasztott partícióra telepítettem fel amit csináltam neki na ezt akarom most elkerülni ezért is tettem fel a kérdést.


Fontosabb adatok: (mondtam driver ide-oda nem annyira fontos)


i3 5005u

5500hd graphics

4gb ram

500 HDD (Toshiba)

Realtek high definition audio

Atheros AR956x (bár ez annyira nem is kell)


Utóirat: Igaz ezt a telepítést és számítástechnikát nem ma kezdtem viszont bennem van a tudat hogy úgy járok amikor a win7 mellé akartam telepíteni. Ezt el akarom kerülni. (Virtuális rendszer nálam nem játszik!)


Előre is köszi a válaszokat!



2020. júl. 17. 11:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A google és a youtube is nagyon hasznos információkat tud kidobálni, ha beírod azt, hogy "windows 10 windows xp dual boot"

Ajánlom inkább a youtube-ot.

2020. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Oké néztem én is de ott Windows 10 et raknak fel mellé. Ami nekem kel nem láttam még olyat.
2020. júl. 17. 12:00
 3/21 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb és driver szempontból is jobb, ha inkább egy virtuális gépet teszel fel és abba telepíted az XP-t. Az USB-t át tudod oda irányítani, így a nyomtató működni fog. Ha párhuzamos porton megy, az már problémásabb.
2020. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Virtuális gépet írtam hogy nem mivel már feltelepítettem mindent beállítottam de laggolt az egész..
2020. júl. 17. 12:15
 5/21 anonim ***** válasza:
Akkor azt írd be keresőbe, hogy "Windows 7 windows xp dual boot".
2020. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Legalább is Virtualbox-ban nekem ott minden laggol. A többi vagy fizetős vagy nem ismerem na értitek fizetni meg nem fogok ezért ne haragudjatok.
2020. júl. 17. 12:17
 7/21 A kérdező kommentje:
5-ös a kérdés nem erről szól hanem hogy Windows 10 mellé xp és olvasd el hogy hogyan jártam mert lehet félrenézted mivel a windows 7-el jártam pórul még 4 éve.
2020. júl. 17. 12:19
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha az XP-t a Win10 után telepíted fel, az kérdés nélkül felül fogja csapni a Win10 bootloadert.

Egyszerűbb inkább egy Linuxot tenni rá. Ami XP alatt megy, az Linux alatt is fog és legalább támogatott rendszered lesz.

2020. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Linux nem jön be nekem az a baj valahogy sohasem tudtam vele kibékülni. A bootloader felülírását nem lehet megakadályozni vagy kijavítani utána igaz? Mert felül írták a virtuális gépet ami nem hülyeség csak nem az én konfigom alá lett kitalálva.
2020. júl. 17. 13:11
 10/21 anonim ***** válasza:

A procid támogatja a VT-x et így a Virtual Box-nak jól kell futnia rajta! Persze nem játékokhoz való.


Ha mégis igazi XP-t akarsz akkor mindenképp hagyományos 32 bites XP legyen. Először win10 en tiltsd le a gyorsindítást [link] az adatvesztések elkerüléséhez!

Majd húzd le a win10 lemezét és minden mást is, csak az a lemez maradjon amire telepíteni akarsz! Telepítés után majd a F8 F11 F12 gombokkal tudsz OS-t választani.

2020. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!