Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépen akarok játszani,...

Számítógépen akarok játszani, de van egy elég nagy problémám?

Figyelt kérdés
Számítógépet akarok vásárolni 300-400 ezer forint között, viszont nem merek, mert a korábbi gépemen a játékok folyton nem indultak el. Eléggé jó gép volt, de folyton azt csinálta, hogy este haza értem, mondom játszom egy kicsit erre mondjuk rákattintottam az ikonra és semmit nem csinált vagy hibaüzenettel folyton kidobott vagy mindig volt valami problèma ami miatt nem tudtam játszani, most Ps4-em van és imádom és itt nincsenek ilyen gondok, de valahogy mégsem ugyan olyan az élmény, mint gépen. 10 éven át számítógépen játszottam és hiányzik az Rgb-ben úszó ramok, hűtések, illetve az online multi fps-ek bill., egér kombóval. Általában a régi gépem a szerelőnél kötött ki és jófej volt, mert mindig megcsinált a játékaimat, de én az ilyen videókártya meg egyéb dolgok frissítéséhez nem igazán értek. Esetleg lehet ezzel kezdeni valamit? (EA játékoknál fordult elő rendszeresen)

2020. júl. 24. 15:38
 1/8 meszike91 ***** válasza:
88%
Ha képtelen vagy kezelni egy pc-t, akkor neked tényleg konzol való. Egyénként nem egy bonyolult dolog a pc használta.
2020. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha megvásárolod a játékokat, és nem valami ismeretlen forrásból származó becrackelt játékkal próbálsz játszani, akkor egy számítógép sem sokkal bonyolultabb, mint a konzol.


Originen, Steamen, Epicgamesen megveszed a játékot, és a szoftverből indítod.


Steamen még teljes képernyős mód is van, ha esetleg konzolélményt szeretnél.

2020. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jah ismerős, én is hanyagoltam a ps4-et.


figyu... ha van egy kis affinitásod és türelmed akkor rengeteg információt lehet ám összeszedni az internetről!

rengeteg magyar fórum, oldal is van ahol sok-sok informácjóvan arról mit hogyan kell csinálni és a fórumokban tudsz kérdezni.

Ha megy az angol akkor pedig tízezerszer annyi infót tudsz begyűjteni.

ismerd a gépedet, pontosan cikkszám szerint tudd hogy milyen alkatrészek vannak benne és akkor szépn utána tudsz keresni, hogy ahhoz mi való, van-e hozzá frissítés, stb.

olyan ez mint a biciklizés. nem mindenki tanul meg egy délután alatt és vannak akik nagyokat esnek pofára, de mindenki meg tudja tanulni.

Lehet néha elszúrod és újra kell telepíteni mindent, de talán pont ezért fogod megjegyezni, hogy mi az amit nem szabad csinálni.

nem kell műszaki embernek lenned! egyik legjobb haverom vérbölcsész... egy izzólámpát nem tud kicserélni csak ha telefonon insturálom - már gyomoridegem van amikor hív :D közben a gépét megy olyan pöpcen rendben tartja hardveresen és szoftveresen is, hogy oktatási mutogatni kéne.

2020. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


300-400 között már egész jó számítógépeket lehet venni.


Attól, hogy nem értesz hozzá, meg a hibaüzenetektől pedig egyáltalán nem kell félni, mert szerencsére az interneten rengeteg megoldást találhatsz a hiba javítására.

2020. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha felcrackelt torrentezős játékokkal játszol és nem eredetit veszed meg a boltban vagy rendeled meg akkor előfordul, hogy a játék nem indul el

plusszban még lehet, hogy virusos is lesz a géped

300.000-400.000 Ft már elég ahhoz, hogy legyen egy jó géped ami pár évig kompatibilisnek kell lennie minden új játékkal

Ha nem értesz a driverek frissitéséhez ajánlom a Driver Booster nevű programot ami magától kikeresi a gépeden lévő hardverek legújabb driverjeit

Neked semmi nem kell csinálnod csak párat kattintani és kész a driverek feltelepitése, a Driver Booster automatikusan megkeresi és frissiti mindet a legújabb verzióra egyetlen kattintásra

Úgyhogy töltsd le és frissitd magad a hardvereid ezzel a programmal mert ingyen és egyszerűen megcsinálhatod ahelyett, hogy ezért tízezreket fizetnél egy szerelőnek

[link]

2020. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindig boltba veszem a játékaimat.
2020. júl. 24. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld ki azt a szoftvert amit ajánlottam, sok pénzt spórolsz meg ha magad frissited a hardvereidet


Valami kompatibilitási gond van ott szerintem ha nem futnak a játékok de eredetiek: ha megfelelő modern géped van, akkor futnia kell minden játéknak gond nélkül

Tessék itt egy oldal

[link]

Itt lecsekkolhatod a keresőben, hogy melyik játékhoz milyen gépet ajánlanak de a drágább "Ajánlott gépigény" nézd, ne pedig az "Minimális gépigény"-t mert a minimálison csak ronda és akadozik az összes játék


Ha van egy 300-400.000-es géped akkor valószinűleg vagy az operációs rendszer a nem jó mert már túl öreg (használj Windows 10-et) vagy pedig új drivereket kell feltelepiteni

Elméletileg már egy ilyen drága 400.000-es gépen minden játéknak ultra beállitások mellett kell futnia minden probléma nélkül

2020. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha most veszel, akkor arra már bizonyosan csak win10 fos megy fel, ami megkeseríti napjaid s pénztárcádat is folytonosan.

Az összes frissítése úgy alkotva, hogy lassuljon géped---vegyél újat motivációsan.

A többi hardveres frissítést se erőltetném nagyon, mert ha annyi a keresztmetszet, akkor annyi s ha tovább erőlteted, befosik-vége.


Másrészt, te tudod játékaid gépigényét, ahhoz válassz megfelelő elemeket.Ha például azt írják 16GB ram, akkor ha lehet az alaplap tudjon 2x annyit kezelni-fogadni... s így tovább.

Ha ezeket megismered, akkor még a felmerülő problémákat is meg fogod tudni oldani a jövőben...talán.

2020. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!