Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha valakinek küldeni akarok...

Ha valakinek küldeni akarok egy üzenetet fb-on hamis profilról, hogy csináljam, hogy ne jöjjenek rá?

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy csinálok egy hamis profilt, de elég annyi, hogy elmegyek egy kávézóba és onnan küldöm? Akkor nem tudnak lenyomozni ip cím alapján.

Egy barátnőmnek szeretnék írni, megcsalja a vőlegénye. Hosszú, nem részletezem, miért nem mondom el inkább neki....

Ezért a kérdés.


2020. aug. 8. 17:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom, h ha nyomozni kezd rájöjjön, ki küldte.
2020. aug. 8. 17:09
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsétek már el ezt az ip dolgot. Egyrészt az ip maximum a várost mondja meg ahol élsz, másrészt senki nem adja ki, pláne nem a facebook. Kivéve akkor, ha bűncselekményt követsz el, és akkor sem minden esetben.


Másrészt viszont, ez a módszer nem etikus. ha valóban a barátnőd, akkor mondd el neki személyesen, vagy hallgass róla.

2020. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rágalmazásnak nem tudható be, ha nincs bizonyíték?
2020. aug. 8. 17:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyilvánosan teszed. ha csak a barátnődnek írod meg, az nem bűncselekmény, hiszen más nem szerez róla tudomást.

Más kérdés, hogy van e értelme ilyesmibe belemenni. én, ha egyáltalán szólék (bár a barátaimért bizonyos körülmények közt megtenném), felvállalnám a dolgot akkor is, ha ezt nem néznék jó szemmel.

2020. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor tehát sehogy nem jöhet rá, ki küldte az üzenetet, ugye?
2020. aug. 8. 17:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a rendőrség eljárást indítson, bűncselekményre volna szükség. Ha te leírod a konkrét tényeket a barátnődnek, az ellen nem tehet senki semmit. az, hogy ő mit hisz el és mit nem, az ő dolga.

Ha a párja úgy gondolja, megpróbálhat feljelentést tenni. De kb. senki nem fog vele foglalkozni. Ezután fogadhat ügyvédet, aki tehet lépéseket, de ezt így senki nem fogja vállalni, mert értelmetlen, bűncselekmény hiányában.


Végül feltehetsz egy free vpn szoftvert a böngésződre, az alatt regisztrálsz a facéra, az alatt lépsz be. Akkor ráadásul külföldi proxy szolgáltatókkal kellene egyeztetni a rendőrségnek, aminek sűrű tehetetlenségi tömeggel megáldott, vállrángatás a vége.

2020. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy ilyen free von szoftvert hol lehet találni?
2020. aug. 8. 18:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az IP cím önmagában karcsú, ezt vésse már mindenki az eszébe...

Konkrét példa: telón nekem ki van nyomva a GPS-alapú helymeghatározás alap esetben és a FB-n be van nyomva, hogy értesítsen ha idegen eszközről lépnek be. Mondanom sem kell, hogy kb. minden. egyes. belépésnél. elképesztően. tévesen. írja. ki. a. lokációmat... Volt már, hogy több száz kilométerre lévő ismeretlen falut írt ki lokációnak, hogy onnan lépett be valaki, volt mikor "csak" 10km-et tévedett :D Kiszámíthatatlan, egy a fix: minden egyes belépésnél küldi telón az értesítést azonnal a belépést követő másodpercekben (innen tudom, hogy hozzám köthető a tevékenység, nem valami random emberhez).

A többit meg már elmondták. Nem bűncselekmény, habár nem épp etikus tett. Vállald fel magad aztán "mosom kezeim, nekem innentől semmi közöm hozzá, csak kézbesítettem az infót". Ez a legtisztább, vagy egyáltalán ne is bonyolodj bele, az még tisztább. Ha meg később kiderül és netán az is kiderül, hogy te tudtál róla, még mindig tiszta lelkiismerettel feküdhetsz le, mivel nem avatkoztál bele önhatalmúlag mások magánéletébe (még ha ezért netán az a valaki meg is sértődik, majd elmúlik hiszen).

2020. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

bármelyik böngészővel hozzá lehet adni ilyen bővítményt, de nem mindegyik működik. Mivel nem használok ilyet mostanában, nem tudom melyik a jó, próbálgatni kell. Észre veszed ha működik, mert sokkal lassabb lesz a böngésző, hiszen átirányít.

Próbálgatni kell. Erre kell rákeresni a bővítmények közt "free vpn", vagy "free proxy", vagy "hide ip"

2020. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Vedd elo a jo kis tollat, meg papirt, es juttasd el neki sk.
2020. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!