Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítésénél nem...

Windows telepítésénél nem érzékeli a billentyűzetet, se az egeret. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Windows 10-et telepítek. Eljutottam addig a pontig, ahol a win azt írja, hogy "Kezdjük a régióval. Ez megfelelő lesz?" Ugye itt automatikusan kiválasztja a magyart. (Persze ez előtt már megvolt az adatok másolása, telepítés stb.)

E rész előtt megy a billentyűzet és egér, mármint a zárójelben említett résznél, azonban most elakadtam ennél a régiós résznél. Nem érzékeli egyik perifériát sem.

BIOS-ban disabled-re állítottam az UEFI USB support-ot, és így sem megy, de úgy se ha enabled.

Ilyenkor mi a teendő?

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 12. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
UEFI módban bootolj. BIOS módban alapból csak a PS/2 megy, vagy ha a BIOS lekezeli. UEFI módban viszont már mennie kéne rendesen az USB eszközöknek is. A boot listán (valamelyik F gombbal hozható elő, alaplaponként más, de ki szokta írni, hogy Fx: Boot menu, vagy hasonló) az UEFI előtagú eszközt válaszd, pl UEFI: Generic Flash Drive, UEFI: DVD-RAM drive, meg hasonlók.
2020. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy USB LEGACY SUPPORT - ENABLE
2020. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van a BIOS-ban olyan opció, hogy "Legacy USB Support" akkor azt állítsd "Enabled"-re. De, ahogy az #1-es írta UEFI módot nem kéne letiltanod, ha támogatja az alaplap.
2020. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bios defaults betölt, restart..
2020. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!