Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki lehet hozni egy elfogadható...

Ki lehet hozni egy elfogadható konfigot 130-150.000-ből?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek hozzá, eddig egy laptopon játszottam, de elértem arra szintre, hogy már igenis szeretnék normálisan játszani, ez pedig a jelenlegi laptopomon lehetetlen. Nincsenek nagy elvárásaim, egyszerű játékokkal (LoL, Valorant, Pubg Lite, Sims 4, néha Star Stable a régi szép idők kedvéért) játszok jelenleg, az új pc-n szeretnék minimálisan komolyabb játékokkal is ismerkedni. De azért zavaró, ha a 3. játék után éppen felrobbani készül a gépem. A LoL-t is 60 fps-en viszi általában (low-on). Utána fogok nézni természetesen, hogy milyet érdemes venni (ha bármilyen tippetek van, azt nagyon megköszönöm), az összerakás ötletével is barátkozom, de most csak arra lennék kíváncsi, hogy ennyi pénzből lehetséges-e, vagy hagyjam az egészet, hosszútávon nincs értelme.

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. aug. 15. 20:40
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg ez elfogadható lenne?

2020. aug. 15. 20:59
 2/9 anonim ***** válasza:

A linkelt konfig egy pár fokkal jobb, mint gondolom a laptop, de nem egy nagyon játékos gép. Hiányzik belőle egy dedikált videókártya.


Ha monitort meg billentyűzet + egeret nem számoljuk, akkor 150.000-ből kb kihozható egy értelmesebb. Ha meg találsz garis cpu, ram, videókártyát, akkor mégjobbat.

2020. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de oda kell figyelni, mert egy apróságot elnézel és droppok lesznek. Persze ebben a monitor, egyéb perifériák nincsenek benne, csak a gép.
2020. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, garis, de használtra gondoltam.
2020. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg hardveraprón érdemes lenne körülnézni? Mire figyeljek oda?
2020. aug. 15. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

150-be én már beleszorítanék egy dVGA-t. Meg 27 ezres táp sem kell feltétlenül bele, 10-ért van olyan, ami ezt a kategóriát bőven kiszolgálja.


Intel Core i3 9100F (24k)

MSI H310M PRO-VDH PLUS (19k)

BIOS frissítés az alaplaphoz (2k)

Palit GeForce GTX 1650 StormX OC 4GB GDDR5 (51k)

G.Skill DDR4 3000 16GB Aegis CL16 - Fekete KIT (2x8GB) (20k)

Crucial BX500 120GB (7k)

Toshiba P300 High-Perfomance 1TB (12k)

FSP 350W 80+ OEM (10k)

valami filléres ház (5-6k)

2020. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Ha játszik hardverapró is, itt van mondjuk ez:


[link]


Az ára egész korrekt, csak a memóriát érdemes lenne 2*8-ra cserélni, meg ha a táp rossz minőségű, azt is.


Illetve szerintem még beleférne még akár az is, hogy veszel egy 1070-et, és köré építesz gépet.

[link]

2020. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a sharkoon konfig nem tűnik rossznak. Mondjuk a 4gb ramot nem kérném vele és az helyett még egy 8gb-os ramot vennék bele, így lenne 16gb.

A tápról nem ír, de ha valami gagyi, akkor azt se kérném.


Az SSD-t meg érdemes lenne hdsentinel-lel lecsekkolni, nehogy az élete végén járjon már.

2020. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit a #6-os összeírt konfig se rossz, talán a 1650 videókártya helyett, inkább használtan egy rx480at vennék, ami olcsóbb, meg erősebb is.
2020. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!