Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha építettem egy műholdat...

Username666 kérdése:

Ha építettem egy műholdat akkor magyarországról ki tudom lőni?

Figyelt kérdés
Nem igen találtam rá semmit az interneten.

máj. 15. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem lesz az olyan egyszerű! :)

- Űrszeméttel hogy bánik el? Hogy kerüli ki?

- Sugárzással?

- Más műholdakkal?

- Le kell győznöd a föld gravitációját, hogy feljuttass egyet, ahhoz meg kilövő állomások kellenek.


Drága hobbid van/lesz. :D

máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csúzlival..
máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha odáig eljutottál, hogy építettél műholdat, akkor gondolom azzal is tisztában vagy, hogy hogyan és honnan lehet az feljuttatni...
máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Igen ezt tudom, csak magyarországon nem taalálok semmi infót arról, hogy lenne kilövő állomás(bár lehet ez hülye kérdés volt)

#3 a kérdés nem az volt hogy hogyan hanem hogy itthon lehet-e, esetleg engedélyhez kötött vagy illegális nagyméretű rakéta építése és kilövése.

máj. 15. 17:39
 5/11 Morfondir ***** válasza:
100%

Ha nincs rá pénzed, akkor keress egy vállalatot, ami elég gazdag ehhez. Megvizsgálják a műholdad, és eldöntik, van-e értelme ( Pénzügyileg persze.) Az engedélyeket elintézik helyetted.

Magánemberként biztosan nem tudod fellőni. Ha, volna rá pénzed, akkor egy egyetemet keress meg, és vond be őket a projektbe.

máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SIDLER22 ***** válasza:
Még az MTA kis kísérleti műholdjaikat és Dél-Amerikából (Francia Guyana-ból) küldik fel. Ahhoz is millió egy egyeztetés meg papírmunka meg satöbbi. Szóval felejtős.
máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy drónt nem engedhetsz fel engedély nélkül...


Magyarországon nincs kilövő állomás (azt meg gondolom hordozórakétával együtt nem akarsz a műholdad mellé építeni), szóval mindenképpen külföldről kell megoldani a feljuttatást.


Ezen kívül ugye valamiféle pályára is kell állítani, lehetőleg úgy, hogy a többezer másikkal ne nagyon konfrontálódjon a világűrben, szóval ez nem egy one man show.


De röviden a kérdésre a válasz: Magyarországról nem.

máj. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy gravitációs kút mélyén vagyunk. Mélyen, nagyon mélyen.

Te nem tudsz annyi energiát összeszedni (megfizetni) hogy kijuss ebből a mély kútból.

máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az 1947-es párizsi békeszerződés értelmében Magyarország nem gyárthat motoros meghajtású légieszközt (repülőgépet, rakétát). Vagyis hiába lenne néhány ezer milliárd forintod erre a célra, tiltva van. Marad a külföld.
máj. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem a légcsavaros kis repülőgép "motoros meghajtású légieszköz". Persze lehet hogy gőzgép hajtja őket.. 😆
máj. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!