Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet és mi a legolcsób...

Hogyan lehet és mi a legolcsóbb módja egy saját website hostingolására?

Figyelt kérdés

A website csak saját magamnak lenne és főként gyakorlásra + az életem megkönnyítésére szolgálna, akit érdekel annak kifejtem lentebb, akit nem, annak leírom a kérdéseim elsőnek.

Röviden összefoglalva ezek a főbb kérdéseim:

-Egy dynamic website-ról lenne szó, amihez itthon sql szervert használok adatbázisnak és fogalmam sincs, hogy mit és hogy kéne majd feltöltenem a szolgáltatónak, pláne nem tudom, hogy egy sql szervert hogy importálok át.

-Ha sikerült feltöltenem, hogy tudom update-elni.

-Mennyibe kerülne ez pl 100giga tárhellyel együtt? Az oldalt én és maximum 2-3 barátom használná. A legnagyobb adatforgalmat videók és képek jelentenék. A leggyakoribb adatforgalom egyszerűen csak egy text input vagy egy form POST olása lenne.


Egyetemista vagyok, proginfót tanulok. A website főleg gyakorlásképp van, úgy indult ez az egész, hogy java spring-et kezdtem el tanulni és benne olyan projectecet megvalósítani (egy nagy projecten belül), ami segít nekem a mindennapos dolgaimban.

Eltelt azóta 4 hónap és ott tartok, hogy hatalmas hasznát venném ennek az egésznek, főleg most, hogy újra itt az egyetem.



2020. aug. 17. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A legolcsobb egy sajat szerver egy sajat gepen, sajat nettel. Ha csak "szimulalod" ket-harom ember reszere, minek fizetnel kulon?
2020. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta, az hogy macerásabb még oké, az se zavarna, ha 0/24 menne a gép, de sajnos vacak a feltöltési sebességem. Meg ha nem olyam drága, nem okozna gondot kifizetni. Meg plusz motivitást is adna nehezebb projectekhez, mert nem csak én élvezhetném és próbálhatnám ki, hanem a barátaim is.
2020. aug. 17. 01:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A 100 Giga tárhelyen akadt meg a szemem, mert az egy kicsit húzós árban lenne.

Saját szervert könnyű kialakítani, erre találták ki a VPS-t (Virtuális Privát Szerver), ami nagyon sok feladatra alkalmas, amire a saját szerver is (elég szélesek a határai), lényegesen jobban testre szabható, mint egy osztott webtárhely.

De 100 Gb tárhellyel legolcsóbban is 5000 Ft/hó vagy 50.000 Ft/év áron tudnék VPS-t ajánlani, ami 2-3 főért elég magas ár lenne, ilyen szervert már napi tízezres forgalmú weboldalakhoz szoktak bérelni.


Esetleg ha egy osztott webtárhellyel beéred, akkor van olcsóbban, ezen is lehetőség van PHP és MySQL használatára, viszont jóval kedvezőbb árban van, mint egy VPS.

[link]

Ez egy évre bruttó 3429 Ft, ami jóval olcsóbb, mint az 50.000 Ft lenne. Ez korlátlan tárhelyet ad, viszont csak egy domainnel használható. 18 napos ingyenes próbaverziót adnak, ezt érdemes is kihasználni, azaz előre nem kell semmit befizetni, a tárhelyet azonnal aktiválni fogják. Szerintem a 18 napos próbaverzió bőven elég lesz arra, hogy teszteld rajta az oldalad, ha pedig beválik, akkor elég korrekt az ára 100 Gb-ért.

2020. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!