Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Cisco CCNA képesítés vagy...

Cisco CCNA képesítés vagy rendszerüzemeltető OKJ képzés?

Figyelt kérdés
Szeretnék informatika irányába váltani és nincs se sok időm (29 éves vagyok) se tengernyi pénzem. Ezért gondoltam, hogy rendszergazda irányba mennék el. OKJ kicsit drágának tűnik és nem vagyok benne biztos, hogy megéri a pénzt. Szerintetek önképzéssel, megszerezve a CCNA szintet el tudok helyezkedni? Nyilván valahogy kellene gyakorlatot is szereznem rendszerüzemeltetésben.

2020. aug. 18. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikai rendszerüzemeltető OKJ képzés tágabb - tanulsz hálózati ismereteket, Windows/Linux szerverek üzemeltetését, egy kis programozást, stb... ( [link] ) - a CCNA meg csak hálózati ismeretek+Cisco-specifikus dolgok (hogyan kell konfigurálni a Cisco-s hálózati eszközöket).


Ha nincs rendszerüzemeltetési előismereted, akkor inkább OKJ. Ha van, és a Cisco-s eszközökkel szeretnél ismerkedni, akkor CCNA

2020. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Derwer ***** válasza:
100%

Megerősítem a #1et.

Ha rendszergazda akarsz lenni, akkor OKJ.

Ha hálózati mérnök, akkor CCNA jobb. Rengeteg anyag érhető el neten, akár videóként is.

Nagyobb helyekre viszont a CCNA/CCNP mellé diplomát is várnak...

2020. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!