Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus Laptop k50c-nél webkamera...

Asus Laptop k50c-nél webkamera hiba, alapba fejtetőn van a kép ha felrakom rá a drivert akkor meg nem kapcsol ki a laptop lefagy a leállásnál, mért nem jó?

Figyelt kérdés
Hali! asus k50c-nél amikor felrakom az xp-t akkor alapba a webkamera képe fejtetőn van, amikor felrakom rá a megfelelő drivert a kamerához akkor müködik jó is csak nem lehet kikapcsolni meg újraínditani a laptopot mert lefagy megáll annál ,hogy a windows leáll:( és akkor letörlöm a drivert akkor ugy jó kikapcsol meg minden de megint fejtetőn van a kamera:( valaki nem tudna valami tanácsot adni?
2010. aug. 5. 03:32
 1/10 anonim válasza:
szerintem vidd vissza oda ahol vetted.Ha még van rá garancia, akkor ingyen megcsinálják, ha már nincs akkor sem fog milliókba kerülni.Nekem is volt iylen problémám, de nekem nem tudták megcsinálni, és kaptam helyette (ingyen) egy újat ugyanabból.(Bár az is igaz, hogy az üzletvezető ismerős, ezért kaptam)
2010. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem csak olvastam a fórumokat és máshol is találkoztam ezzel a problémával ,hogy XP-alatt ugyan ez a probléma ennél a típusnál a webkamerával,win7alatt állítólag már fut normálisan.Csak azt meg nagyon nem szeretem és örülnék hogy ha össze jönne XP-n olvastam egy olyan megoldást h Bios frissítés és utána letiltotta az eszközt az ember és feloldotta és jó volt neki csak nem igen értem a Bios frissítést hogy hogy kell meg részletesebben hogyan csinálta írtam neki csak nem válaszolt, reméltem itt majd valaki tud segíteni
2010. aug. 16. 00:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Na a BIOS-t ne nagyon frissítgesd, ha nem vagy biztos magadban, inkább leírom hogy szerintem mivel próbálkozz.

(Remélem kezeled alapszinten a géped, mert nekem win7 van fent tehát teljesen részletes leírást nem tudok adni, de ha baj van kérdezz.)

Szóval:

1.Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő

2.Itt megkeresed a webkamerát(valószínűleg ilyesmi kategóriába lesz, hogy "képeszközök"

3.Dupla-klikk a webcam nevére, és a megjelenő ablakban kattints fent a Részletek fülre

4.Ezen az oldalon, van egy ilyen lenyíló menü.Nekem alapból az "Eszközleírás"-on van.Ezt állítsd át "Hardverazonosítóra"

5.Írd le vhova azt a hosszú értelmetlen azonosítót(ha több van akkor írd le mind a kettőt úgyis csak az egyik kell majd)


6.Most menj ide: [link]

7.A leugrómenüből válaszd ki, hogy Windows XP.

8.Válaszd ki a "Camera" kategóriát.

9.Tekerj lefele amíg meg nem találod azt a hardverazonoítót amit leírtál(ha többet írtál le csak az egyiket fogod megtalálni).

10.Töltsd le a filet!

11.Telepítsd fel!(Lehet hogy, be van csomagolva nem emlékszem+a végén újra kell indítani a gépet).


!!!Lehet hogy bonyolultnak tűnik így a dolog, de ez kb 10 perces munka még úgy is hogy nem találsz meg vmit elsőre!!!


Egébként ha érdekel a hiba oka az, hogy az asus több cégtől is rendel a laptopjaiba webkamerát, viszont mindig ugyanazt a drivert telepítik az összes fajtához.Így egyszerűen csak gyárilag rossz driver van telepítve.

2010. aug. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bios frissitést NEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!


JA a webkamerádnak meg semmi köze a bioshoz

még akkor sem ha sima usb n csatlakozik

:)

2010. aug. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam már ezt a módszert is de ezzel is ugyan ez volt a baj jó volt a kamera de kikapcsolásnál meg újraindításnál megfagyott, amikor letöröltem a drivert akkor jó volt,

így szól annak a srácnak a kommentje aki megcsinálta egy másik fórumba


" képzeld összejött!!!

Igaz 16mp kell hogy leálljon

Bios frissités volt.

Igaz erre nem javult meg.Erre letiltottam az eszközt, majd ujra engedélyeztem, és erre született meg a leállás.

nem 100% os mert lassu a leállás de legalább leáll és normális a kép

üdv "

2010. aug. 16. 16:40
 6/10 A kérdező kommentje:

Description Bison Camera Driver

Description Azurewave Camera Driver


amúgy azon az oldalon ez az első kettő az első nem tudom mi a másodikat nem kell leszedni? ahoz nincs írva semmilyen olyan számsorozat de 13MB a többi amihez meg van írva azok csak 3MB-osak szinte

2010. aug. 16. 16:44
 7/10 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez a gond,de nem tudom megcsinálni...
2011. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ancsa53 válasza:
és mi van akkor ha nem találom azt, ami nekem kell?
2012. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NRichárd válasza:
ugyan ez volt az n53sv-m nél és FIGYELJETEK A "KÓD"-ra mert nem a legfrissebb kell mert gondolom az az újított kamerához van ez meg egy "régi" köszi a vélaszt nekem segített :)
2012. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2018 at irunk,nekem tökéletesen sikerült a webkamera kodjának megkeresésével és az asus oldalán lévö driverral beállitani a kamerát hogy ne fejjel lefelé müködjön,köszönöm a segitséget ennyi év után is :)
2018. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!