Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik olyan billentyűzet,...

Blau Kind kérdése:

Létezik olyan billentyűzet, amin csak hosszú ő betű nincsen, de mindenféle más van, pl. á, é, ó, ú, stb., szóval az egész magyar abc? Az milyen?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha MAGYAR billentyűzetet veszel, azon minden magyar betű rajta van, a hosszú ő is.
2020. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A német billentyűzeten nincs Ű, Ő és Ú betű.
2020. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A német billentyüzeten eredetileg nincsenek ékezetek. Ahol egy vesszö kell rá, azt meg lehet csinálni aránylag egyszerüen, elöször írod ezt a jelet ` , utána pedig az adott magánhangzót, pl o, egymás után írva ó lesz a szövegben. Ilyen módon lehet í, ó, á, é, ú -t írni.

Viszont két vesszöt nem lehet ilyen módon, ezért hosszú ö és ü nem megy.

2020. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak azért kérdeztem, mert egy furcsaságot vettem észre egy másik fórumon. Az egyik ismerősöm nem használ "ő" betűt, csak "ö" betűt, de használ mellette mindenféle magyar hosszú magánhangzót, pl.: "ű, stb." Szóval még mindig érdekes. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy "kitört belőle az ő". :) Áh, amúgy tök hülye vagyok hozzá.
2020. aug. 23. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan betűtípusok, amik az "ő"-t vagy az "ű"-t nem szépen, vagy egyáltalán nem jelenítik meg. Régen egy darabig ilyenre volt állítva a telefonom, ezért ha írtam, a fent említett két magánhangzót rövid párjára cseréltem. Nyilván, ezt csak azért, hogy én olvashatónak lássam, később jöttem rá, hogy ez mennyire zavaró lehet azok számára, akiknek ily módon írtam.
2020. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!