Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a gépem?

Egyre kérdése:

Miért nem kapcsol be a gépem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy egy másik videókártyát akartam belerakni a gépbe és miután ezt megtettem nem akart bekapcsolni. Az alaplapon a led világít, hogy van áramellátása de ezen kívűl semmi sem történik. Nem húztam ki semmilyen kábelt sem csak a videókártyát szedtem ki és tettem bele a másikat. Ötletem sincs, hogy mi lehet a baja és a segítségetek szeretném kérni, előre is köszönöm a válaszokat.


Alaplap: ASUS B85M-E

Videókártya (ami benne volt a gépben): Nvidia quadro fx 1800

A másik videókártya: Gigabyte gv-n460oc-768I

Processzor: Intel i5-4670k

RAM: 2x Hyperx fury 4Gb

RAM: 2x Corsair Xms3 ddr3 4Gb

Táp:Codegen 400W ATX 12V


Tényleg nagyon hálás lennék minden válasznak amivel akár egy kicsit is előrébb jutok.



#számítógép #RAM #tápegység #Nemindulbeagépemhelpme
2020. aug. 25. 01:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az előző vidikari csak tönkrement-e de ha igen és a monitor az alaplapra van dugva akkor tedd át a videókártyára (másképp nem lesz kép), ha van tápkábele a kártyának nézd meg belett e rendesen dugva (6-pines szokott lenni) ha ez sem működik indításnál figyeld a pittyogást ha egynél több akkor az alaplap jelez mi a baja (számold hányszor pittyog és az alaplap gyártó honlapja elmondja mi a baj) de ha egyik sem jön be, vedd ki a videókártyát és próbáld meg alaplapival elindítani (ha akkor sikerül, vidd el garanciába kicserélni)
2020. aug. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ :D 3 óra tanakodás után rájöttem, hogy 2 nagyon kicsi csatlakozó kicsúszott a helyéről, (ilyen négyzet hasáb alakja van és olyan mintha egy tű hegyére csatlakoztatnám) gondolom amikor kicseréltem a videókártyákat és valószínűleg azért nem indult be a gép. Most hibátlanul működik. Így utólag elég nevetségesnek tűnik de hála Istennek csak ennyi baja volt (remélem😳)
2020. aug. 25. 03:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács a jövőre nézve, ha új eszközt raksz be vagy csak karbantartod a gépet ajánlatos minden kábelt picit rányomni mert a mozgatástól nagyon sokszor kimozudlahtnak (a táp kábelre azért gondoltam mert nagyon sokan elfelejtik ha van)
2020. aug. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt a kodegány vackot vedd ki a gépből mihamarabb, és vegyél rendes tápot bele
2020. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló

Köszi megfogadom a tanácsodat a jövőre tekintve :D


4-es köszi én is tudom és azt is hogy bármelyik pillanatban megadhatja magát de amint lesz rá lehetőségem kiserélem :D

2020. aug. 26. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!