Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyetemre új laptopot vennétek...

Egyetemre új laptopot vennétek 200 ezerért vagy inkább egy használt üzletit 130 ezerért? (általános felhasználás, gyakori hordozás, fontos a hosszú akksi idő )

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
A használt üzletinél nem sok akkuidő lesz, ha gyári az akksi benne.
2020. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Átlagban mennyiért lehet új akksit venni?
2020. aug. 25. 09:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Típusfüggő, de nagy átlagban az utángyártott (szar) egy 10-es, a gyári 20 körül.
2020. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Használtat. Garantálom neked, hogy nem fogod a laptopot hurcolászni egész nap, mert túl nagy nyűg. Senki nem szokta, max akkor, ha az előadás nagyon unalmas és szórakozni kell.
2020. aug. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Csak jegyzeteléshez én inkább egy nagyobb tabletet vennék, esetleg plusz billentyűzettel. Komolyabb feladatokhoz persze jobb vas kell, akkor már inkább laptop.
2020. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem jegyzeteléshez fog kelleni.

Tanulásra, beadandók készítésére, szakdolgozat írás, online vizsga(ha lesz). stb.


Szerintem egyébként nem nagy dolog betenni a táskámba egy 1,5 kg-s laptopot a füzetek közé. Szóval de, hurcolászni fogom magammal, főleg ha 2 óra között nem tudok majd hazamenni.


Tehát a kérdés továbbra is áll, inkább 130-ért vegyek egy üzleti ultrabookot használtan , vagy hasonló paraméterekkel, de gyengébb anyagból készült notebookot újonnan?


Találtam egy Asust 200 ezerért, dedikált videokártya, i5 10.gen, 8GB, 256 gb ssd. Ezen gondolgozok elég erősen.


Viszont ha megúsznám "csak" 130-ból használt laptop esetén akkor nyilván azt venném. Csak nem tudom, hogy mennyire éri meg a használt.

2020. aug. 25. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az új is beszarhat az első hónapban, én a használtan vett laptopot ma is használom 2012 óta, sosem volt rajta adatvesztésem.


De... Tökmindegy milyet veszel, lényeg hogy legyen biztonsági mentésed. Pl dolgozz mindig felhőbe. Az hogy beszarik a laptopod nem olyan nagy gond, mint hogy oda 2-3 honapnyi szakdolgozatod, stb.

2020. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az üzleti használt gépek elég sokáig működnek megbízhatóan, és ha rendes boltban veszed őket, akkor alaposan átnézik mindet eladás előtt. Egy Dell Latitude tuti kiszolgál a suli végéig, ha odafigyelsz a karbantartásra.
2020. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a rendes boltba vett használt esélyes, hogy 3-6 hónapig garanciás is. Ha pedig rendeled, 14 napig még vissza is küldheted. Viszont ugyanolyan használtat magánkézből 15-20szal olcsóbban is megkapsz, mint üzletbe, de legfeljebb gyártói garancia lesz rajta (papír nélkül).
2020. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
65%

Én a jasznált üzletit venném, az még évek múlva is laptop lesz, egy mai új consumer pedig jó ha egyáltalán kibír 2-3 évet. Ezeket arra tervezték, hogy hosszú távon is megbízható legyen - ugye itt akár milliárdos értékű vállalati adatokat kezelnek velük...

És hogy az 1. kommentelő is megnyugodjon, a két gép árának különbségéből akár 3-4 új akku is kijön...

2020. aug. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!