Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt érdemes megvenni?

Ezt érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
[link]
2020. aug. 29. 07:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. aug. 29. 08:35
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mikor értitek már meg végre, hogy media marktból, teszkóból, besztbájtból, ósanból és egyéb ilyen helyekről SOHA nem veszünk számítógépet?
2020. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én ezért a gépért max 120 ezret adnék, de az már nagyon a teteje, bár igazság szerint én meg se venném.

A processzor overkill egy ilyen gépbe (tanulásra), miközben a többi paramétere messze szint alatti.



14" FHD

Core i3-10110U

4GB

128 GB SSD

Intel UHD Graphics


Egy i3-7130U is bőven elég lenne ebbe, nagyobb kijelzővel, 256GB-os SSD-vel, 8GB RAMMAL.

Ráadásul pont a MM-ban akarod megvenni, ami amúgyis egy viszonylag drága üzletlánc.

2020. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem lettem okosabb
2020. aug. 29. 09:16
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tudod mi a baj az ilyen helyekkel, mint amiket írtak és egyébként nem csak az ilyen helyekkel, hanem ide tartozik az EMAG és társai is?


Az, hogy személytelen a kiszolgálás. Ha problémád van nem tudsz kihez fordulni és mivel láthatóan nem értesz hozzá ezért ez probléma. Szerintem jobban jársz, ha valami helyi számítástechnikai üzletben kérsz segítséget és ott vásárolsz, mert oda vissza tudod vinni. Mit csinálsz, ha gond lesz a géppel?

2020. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Mindenképp személyesen akarom megvenni, nem webaruhazbol.

Keresek olyan ismerőst aki ért hozzá és megkérem hogy jöjjön el és segítsen.

2020. aug. 29. 09:24
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez is gyakori hiba, amit elkövethetsz. A hozzá értő ismerősök akik informatikusnak tanulnak. Én számtalan gépet és notebookot láttam már szétbarmolva a szervizben ahol dolgozom, mert áthívták az informatikusnak tanuló ismerőt meg szakérteni. Persze egy alap szoftveres problémát meg tud oldani aki ért hozzá valamilyen szinten.


De igazából ott vásárolsz ahol szeretnél, nem is értem minek írtad ki a kérdést, ha semmilyen tanácsot nem fogadsz meg.

2020. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#15


"Szerintem jobban jársz, ha valami helyi számítástechnikai üzletben kérsz segítséget és ott vásárolsz, mert oda vissza tudod vinni. Mit csinálsz, ha gond lesz a géppel?"


Ezt csak akkor az esetben ajánlom, ha viszel magaddal egy valóban hozzáértő ismerőst.

Nekem van egy PC szervizem... és nem egyszer jött hozzám olyan ügyfél, akit a városban üzemelő nagyobb, ismertebb PC üzletek rábeszélték arra, hogy vegye meg az új gépet, mondván az ő laptopjára már nem megy fel a Windows 10 frissítése. Szerencsétlen hozzá nem értő jóember persze nem tud mást tenni, megveszi az új gépet, miközben a régivel abszolút nincs semmi gond, és munkadíj díján még +15 ezerrel le is húzzák. Meg ilyen párszáz forintos DVI csatlakozót adnak el 2000 ezerért, mondván "aranyozott", miközben egy grammnyi arany nincs az egész cuccon... sok ilyen van.

2020. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18


Ez sajnos a webáruházakra is igaz. Árulják a szar notebookokat ami semmire sem jó és megtoldják kamu akciókkal, persze gyakorlatilag eredeti áron adják. Egyébként igen, sajnos átverések mindenhol vannak és lesznek is.

2020. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18


ember. CSAK "számítástechnikaiszaküzletben" vásárolunk. CSAK ott. ipon, aqua, "hardverapró" árusok és társai. Máshol nem veszünk számítógépet. Most ezen mit kell csűrni csavarni?

2020. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!