Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik külső Hdd-t érdemes...

Melyik külső Hdd-t érdemes megvennem?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire számít hogy a fordulat 5400 vagy 7200as. A cache 16 vagy 32. Nem hordoznám a merevlemezt sehova, biztonsági mentés miatt kell.

Ez lenne a legjobb de 26mm vastag:

[link]


[link]


[link]



2020. aug. 31. 21:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyira nem gond ha pár érzéssel drágább, ár-érték arányban akarok jót venni. 20e körül. Nem tudtam hogy az RPM ill a cachnek nincs akkora jelentősége. Akkor wd-t veszek.
2020. aug. 31. 23:27
 12/17 A kérdező kommentje:

Találtam WD hdd-t:

[link]


Vagy ez (17e) vagy a 2T, még alszom rá egyet.

2020. aug. 31. 23:51
 13/17 anonim ***** válasza:
20%

Hatalmas különbség van 5400 és 7200 között, egyszer volt 5400 asom, soha többet, az egész rendszert teljesen lefogta ha hozzá kellett nyúlnom. Az egyetlen hdd m volt amit nem azért cseréltem le mert nagyobbat vettem\tönkrement, hanem mert meguntam hogy a mindennapos használat is rémálom vele. A cache el nem kell törődnöd, akkorát kap amekkora kell neki.

#10 Hdd nek több áram kell mint amit egy ilyen átalakítóról fel tudna venni, ez csak ssd vel működne, ha egy belső hdd t próbálsz így bedugni nem fog történni semmi, legfeljebb villog majd a led hogy oké, bedugtad, hogyan tovább.

2020. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
15%

Se 5400-ast, se USB2-est NEM vennék..!


Egy usb2 1TB hdd tele írása v olvasása másfél napba telik.. :(

Még egy sima film átmásolásához is több óra kell usb2-n..


7200 + USB3 már egész jó. (a fentiek harmada-negyede)

Igaz sokan már USB3 + SSD-ben gondolkodnak.

2020. szept. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%

[link]


Egy haveromnak ilyene van és vígan használtam vele a belső 2.5 colos HDD-met. A trükk, hogy 2 USB porton veszi fel az áramot.


"az egész rendszert teljesen lefogta ha hozzá kellett nyúlnom" A kérdező saját elmondása szerint csak biztonsági mentésre akarja használni, vagyis elég ritkán fogja elővenni, tökmindegy a fordulatszám, nem ezen fog futni a Windows.

2020. szept. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Most már osszezavarodtam egy picit :/

3.0 az ok, RPM inkább 7200 de 5400 se rossz. Csak biztonsági menteshez kell, de a nyilván ha többet tud az nem baj.

2020. szept. 1. 00:29
 17/17 anonim ***** válasza:
11%

A kérdésben linkelt eszközök árából kijön egy 3,5-ös 1 TB-s hdd és egy usb-s ház, tápegységgel. És ennek a használata megnyugtatóbb mint az egybesütött lemezeké.

Ha már létezik usb3, akkor nem akarok én senkit az usb2-re rábeszélni, de amit itt valaki előadott, hogy usb2-n egy filmet is órákig tart átmásolni, az durva kamu, egy dvd is átszalad pár perc alatt. De ha az egész lemezt egyszerre töltenénk meg, az valóban 7-8 órát tartana usb2-n.

2020. szept. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!