Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen nyomatót ajánlanátok?

Milyen nyomatót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Eddig ilyenem volt: [link] , de minden tisztítás ellenére se javul meg a papír behúzója.


Egyetem mellé kellene. Szóval simán lehet, hogy hirtelen ki kell nyomtatnom 100-200 oldalakat, de ilyen eset azért nem minden nap fordul elő, csak pár havonta, de azért szinte napi rendszerességgel kellene 2-10 oldalt nyomtatni vele. A mostani mellett ott kell ülni és egyesével adagolni, mert vagy nem húzza be, vagy egyszerre 20 lapot behúz és széttépi azokat. Olyan kellene, ami szépen elnyomtatgat magának. Színes nyomtatást is tudjon, könnyen beszerezhető legyen hozzá a patron. Szkennelés, fénymásolás nem fontos. És mindenképpen jó lenne, ha magától megfordítaná a lapot, tudjon kétoldalas nyomtatást kivitelezni.

Kisebb méretű kellene, mert nincs nagy hely számára. Megbízható legyen, 5+ év múlva is jó lenne, ha gond nélkül nyomtatna.


Ezt a kettőt néztem ki eddig, de lehet, hogy ezek pont nem felelnek meg az elvárásaimnak:

[link]

[link]


2020. szept. 2. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a prioritást is megfordítanám, mert a színes nyomtatás csak egy kényelmi funkció, a szkennelés és főleg a másolás pedig a legfontosabb, mikor egy könyvet vagy jegyzetet digitalizálni kellene, főleg mások könyveit vagy jegyzeteit lemásolni magadnak. Az egyetemek környéki másoldák ebből élnek meg, hogy minden évben újra és újra lemásolják meg kinyomtatják az új hallgatók anyagát.


Lehet, hogy egy szervizelés megoldaná a mostani nyomtatód baját is.

Új esetén pedig sokszor megfigyelhető az, hogy ha olcsó a nyomtató és ha nem lehet utángyártott tonert/patront kapni hozzá, akkor iszonyat drágán fog kijönni a tinta, a színes pedig aranyárban. Lehet, hogy csak 20-30 ezer a nyomtató, de ha 6-10 ezer a tinta bele alkalmanként (HP esetén 25 Ft/lap a patron [5000 Ft a patron 200 lapra], a Canon esetén 44 Ft/lap [6700 FT a patron 180 lapra], akkor nagyon el fogsz szállni az árakkal.


Egy másoldába meg ha elsétálsz két előadás között, a fekete lapok lapára százas nagyságrendben 10 forint alatt van, te ugyanazt 25-40 forintért nyomod ki otthon.

2020. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

4. évemet kezdem, sohasem szkenneltem vagy fénymásoltam még. A mai telefonokkal, ha valamit be akarok szkennelni, simán megoldható.

Mikor este 10kor kell nyomtatni, mert akkor töltötték fel a másnapi gyakorlatra az anyagot, nagyon jól jön, hogy ki tudom nyomtatni.

Az egyetemi jegyzetboltban szinte mindig sor áll. Ha hétvégén kell nyomtatni legközelebb közel fél órára van nyitva nyomtató (tehát egy váratlan nyomtatás min. 1-1,5 óra lenne utazással, várakozással). Színes oldalakat +100 ft/oldal fölött nyomtatnak ilyen tételben. Egyszer akartam egy tankönyvet kinyomtatni, de lebeszélt róla a nyomtatós, mert minden oldalon volt egy piros csík, ami miatt a nyomtató már színes oldalnak számolta volna, ő meg nem fogja egyesével nézni az oldalakat, hogy ahol fotó, ábra van az színes legyen, a többi meg nem. Az eredetiben 30ezres könyvet több, mint 20ezerért tudta volna így kinyomni.

Egyszer pedig egy saját beadandó nyomtatásakor a nyomtató szalonban valamiért nem nyomtatott ki minden képet (volt ami rákerült az oldalakra, volt ami helyét üresen hagyta). Fél órát vártam, mire jött egy alkalmazott, aki tudta, hogy melyik rubrika nincs beikszelve. 47 oldal nyomtatása és spirálozás 3000 valamennyi volt.

Plusz otthoni nyomtatásban van lehetőségem próbálgatni, hogy pl. egy oldalra hány oldal fér rá úgy, hogy kényelmesen el tudom olvasni. Lehet, hogy fele annyit fogok nyomtatni, mint ha egy nyomtatóba beküldtem volna a fájlt.

2020. szept. 2. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!