Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tisztítsam meg a laptopom?

Hogy tisztítsam meg a laptopom?

Figyelt kérdés
A billentyű meg a képernyő már elég koszos. Mivel tisztítsam meg?

2020. szept. 7. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

kapcsold ki és vedd ki az akksit (ha ki lehet venni)

a házat, billentyűzetet popsitörlővel tisztítsd meg

a kijelzőt ablaktisztítóval. de ne fújd tá közvetlenül, hanem egy papírtörlőre és azzal tisztítsd, így elkerülheted, hogy befolyon valahova ahova nem kellene. utána száraz papírtörlővel töröld szárazra - óvatosan

illetve egy mikroszálas törlővel is áttörölheted. a végén.

2020. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, semmiképp ne vidd a zuhany alá. Volt már rá YT példa...


Fogsz egy sűrített levegős flakont, azt végigfújod (szellőzőbe ne fújj bele, mert csak beljebb fújod a port, azokat szűkített fejű porszívóval szívasd ki). Kijelzőt meg ahogy fentebb írva vagyon átnyalod egy nedves sggtörlővel és valamivel szárazra törlöd.


Rászáradt ondómaradékhoz valami alap felülettisztítót ajánlanék, de ne közvetlenül a gépre fújd, vagy öntsd! Főleg ne akkor, ha áram alatt van a cucc.

2020. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha tudsz vegyél ilyen fújós univerzális tisztítót, később is jól jön, azt rongyra kell fújni, és azzal szépen lehet tisztogatni.

Amúgy porhoz billentyűzeten legjobb, ha kifújod, ha van proszívód ami tud fújni vagy kompresszorod, az a legjobb, vagy hajszárító is, de lehetőleg olyan, amin van egy gomb, és hideget fúj tőle. Ha nincs az sem vészes, csal lehetőleg több másodpercig ne tartsd egy helyen, hátha kárt tesz benne a meleg levegő. Amúgy ezek a kéztörlők is kiválóak, amik alkohollal át vannak itatva. Illetve ami még én szoktam, vattát, vagy rongyod finoman beitatni alkoholll (jobb féle arcszesz kiváló), és azzal szépen áttörölgetni, szűkebb helyekre fülpálcikával. Mivel alkohol, így nem lesz gond, ha befolyik valahova, de azért csak okosan, nem muszáj kísérletezni.

Monitort igazából lehet ablaktisztítóval finoman, de nem ajánlott, illetve mindenképp rongyra fújd rá, ne közvetlen a képernyőre. De amúgy az enyhén alkoholos vatta oda sem rossz. Szépen leszedi a koszt és nem csíkoz.

Én ezeket használom évek óta:)

2020. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sima ioncserélt vizet használok. Száradás után semmi nyomot nem hagy. Billentyűzetet porszívózni szoktam, de nem csővel, hanem a keskeny fejjel ferdén tartva. Így nem szívhatja ki véletlenülmagát a billentyűt.
2020. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én sűrített levegővel szoktam 1000ft és csodálatos....Esetleg mikroszálas törlőkendővel amivel a szemüvegeket szokták
2020. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!