Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kicserélik ha garanciás?

Kicserélik ha garanciás?

Figyelt kérdés

A telekomtól rendeltem kb 1éve egy laptopot (asus fx505 tuf gaming)

történt egy olyan baleset hogy kiborítottam a teát rá sajnos a legtöbb gomb elkezdett ragadni ezért gondoltam hogy kitakarítom kiszedtem a gombokat sikerült is kitakarítani de viszont pár gombot el is rontottam vele él még a garancia rá van esély hogy kicserélik ?



2020. szept. 8. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a leírtak abszolút nem tartoznak a szavatosság körébe (köznyelven garancia).


Olyan hibák esetén érvényes a szavatosság, amik gyári hibának minősülnek.

A leteázás, meg szétgányolás nem gyári hiba.

2020. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A garancia arra vonatkozik, ha a termék eleve rossz volt, vagy a rossz minősége miatt ment tönkre. Ha te tetted tönkre, akkor nem. Hidd el, meg tudják mondani. Öcsém egy rossz táppal odapörkölt az alaplapjának, semmi sérülés nem látszott rajta, de elhajtották. Az enyém (ugyan ott vettem) egyszer csak a semmitől furcsa hibákat kezdett produkálni, szó nélkül cserélték.
2020. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a garancia még él (tehát más hibával ha beviszed szerintem javítják) de erre semmiképp sem terjed ki.
2020. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dongaben ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Laptopnál garanciavesztés nélkül cserélhetsz/bővíthetsz háttértárat, memóriát. Egyéb otthoni beavatkozás garanciavesztéssel jár. Vidd be egy laptop szervizbe, ott meg tudják oldani. Az mit jelent, hogy: "pár gombot el is rontottam vele"? Ragadnak? Nem érzékeli a gép? Elvileg csak tisztítás kell neki. Erre a célra az alkohol volna a legjobb. (Külsőleg!) :)
2020. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

"Laptopnál garanciavesztés nélkül cserélhetsz/bővíthetsz háttértárat, memóriát."

Ez gyártótól és típustól függ. Van, amelyik leplombázza a gépet, na olyat nem is vennék soha, de pl Dell gépet szétszedheted, ha csak bővíteni akarsz. Volt olyan, hogy Dell gépben tönkrement a HDD, simán kiszedtem, kicserélték grarnciába.


Az mit jelent, hogy: "pár gombot el is rontottam vele"?

Szerintem azt, hogy leszedte a gombokat, aztán rájött, hogy azt a kis műanyag bizbaszt, ami alatta van, marha nehéz a helyére raki, esetleg el is törte.

2020. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

Nekem meg a balta feje repült le, és törte be a monitort. Remélhetek?

A gyártó/terjesztő arra vállal garanciát, ami a géptől normál működtetési körülmények között elvárható. Ebbe a teával locsolás éppen úgy nem tartozik bele, mint a nyárson pirítás. Teljesen mindegy, hogy a garanciális időn belül lősz-e rá célba, mártod sósavba, panírozod be, fújod tele purhabbal, stb.

2020. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy billentyűzet csere. Ha leöntötted és zárlatos lett és mondjuk némelyik gomb nem működik (Nem mechanikusan) akkor takaríthatod akárhogy úgy hívják, hogy a billentyűzet kuka. Annak örülj, hogy az alaplapod nem kapott. (Egy billentyűzet cserélhető bár nem lesz olcsó, főleg egy TUF gép esetén. Ami minden bizonnyal világít is.) Mivel nem régi gép lehet nem is kapni hozzá, de egy próbát tehetsz a gyártónál. Lehet kicserélik neked, persze fizetned kell érte, de egy olyan gépnél ami 1 éves és vélhetően több 100 ezer forintba került talán megéri azaz 50 ezer forint körüli költség. (Ez csak tipp, de én annyira saccolnám kb)
2020. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!