Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi időnként érdemes/ajánlo...

Mennyi időnként érdemes/ajánlott újratelepíteni a Windows-t?(Windows 10)

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem feltelepíteni sem érdemes vagy ajánlott, de ha már rajta van, akkor egyszer sem. Egy jól karban tartott OS-nél nem szabad előfordulnia, hogy újra kelljen telepíteni.
2020. szept. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

Szia!


Én fél évente szoktam, ha lusta vagyok, akkor évente egyszer.


De nem szükséges teljesen újratelepíteni, mert már ott van a gép alaphelyzetbe állítása.

Az majdnem olyan, mint ha újratelepítenéd, annyi különbséggel, hogy ez a művelet nem bántja a rendszerfájlokat, és nem bántja a drivereket.

2020. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Nem időhöz van kötve sajnos, ha túl sok felesleges file, programok maradványai stb közre játszik, akkor lassú lesz.


Vannak különféle takarító programok, de a legegyszerűbb az újra telepítés és tiszta lappal kezdeni. A laptopom alig használom 5 éve volt újra telepítve. Asztali gép fél éve, de naponta használom.

2020. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%

#1: Ilyen a mentalitása egy tipikus MacOSX-t használó lusta-sznobb embernek... :-) ...és csak azt a gépet nem kell újratelepíteni soha, amit nagyon nem is lehet használni semmi értelmesre, pl ilyen minden Apple termék... :-)


Ahogyan a #2-dik és a #3-dik hozzászóló is mondta, ez nem időhöz van kötve, mert ha pl nem használod fél évig, akkor felesleges.

2020. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Argloss ***** válasza:
96%
A sajátom már 5 éve jól megvan újratelepítés nélkül, de van aki félévente úgy szétvágja, hogy gyorsabb újratelepíteni. Attól függ, hogy csak használod-e, vagy értesz hozzá, vagy "értesz hozzá".
2020. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Igaz Mondó Reloaded:

Az 1-es kolega az "OS" alatt az operációs rendszert értette általában! nem pedig az OSX vagy a macOS rendszereket.

"Ilyen a mentalitása egy tipikus" kis senkiházinak aki a gyakorira jár kiélni magát!

Igen, ez te vagy! a korábbi Macbookos kérdésnél is beleszálltál mindenkibe aki Mac-et használ... de láthatóan fogalmad sincs a Mac-ekől. Meg szerintem a windowsról sincs.


Na mindegy remélem a modik kidobnak vagy legalább a kommentjeidet törlik. report-on!

2020. szept. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

"Ilyen a mentalitása egy tipikus MacOSX-t használó lusta-sznobb embernek."


Vagy tipikusan olyan emberek magatartása, aki ért a gépéhez... :-) Linuxos vagyok, nem Windowsos, de amíg Windows volt a fő vagy egyetlen rendszerem, akkor sem kellett se fél, se egy évente újratelepíteni, elmentek azok 4-5-6 évet is anélkül, hogy lelassultak volna, pedig kaptak rendesen, nem csak a sarokban álltak a port gyűjteni. Nem kell balfäsznak lenni :-)

2020. szept. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az itthoni három gépünkre a megjelenéskor raktuk fel a Win10-et, azóta hozzá sem kellett nyúlni. Eredeti Windows, rendesen karbantartva, frissítés engedélyezve, nincs rájuk telepítve mindenféle szemét, kalózprogram, torrent, stb. Ennyi a titok.

"Nem időhöz van kötve sajnos, ha túl sok felesleges file, programok maradványai stb közre játszik, akkor lassú lesz."

Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a Win10-ről, mert évek óta benne van az önkarbantartás funkció, ami mellett semmilyen más szoftverre (pl. CCleaner) nincs szükség. Gyönyörűen törölgeti a felesleges fileokat és üríti a registry-t.

2020. szept. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

#6 Legközelebb a kérdésre koncentrálj, ne arra amit én mondok, de ez a gyengébbek kedvéért a szabályzatban is le van írva, szóval a "modik" remélem ezt is figyelembe veszik majd, amikor engem kidobnak helyetted! :-) Mellesleg, aki így vélekedik a Windows-ról, az mást nem érthet OS alatt csak és kizárólag MacOSX-et, de minek magyarázok én agylágyultaknak?


#7: Ismétlem, mert sokan nem értenek egy, de még kétszeri ismétlésre sem (főleg aki Apple-szindrómás), szóval aki valami komoly dolgot akar csinálni egy számítógéppel az nem egy 5x-en túlárazott szar Macintosh-t vesz, ami ugyanolyan PC alkatrészekből épül fel mint a többi (tehát nem úgy mint régen, hogy legalább PowerPC volt alatta)... ...hanem annyi pénzért vesz egy tényleg használható számítógépet! Tehát mindent mondanék a MacOSX használókra, de hogy értenek a géphez azt nem, főleg ha megnézed Steve Jobs munkásságát (csak olvasd el az életrajzi könyvét, melyben a halála előtt már egészen őszintén leírta, hogyan b*s.zott át mindenkit, főleg azokat, akiknek szánta a termékeit, hiszen: "az emberek nem tudják mit akarnak, mutassuk meg nekik") Tehát a MacBook-okat PONT olyan embereknek találták ki, akik nem akarnak a számítógép mélyére nézni, csak jól mutat a kezükben egy alma-ikont ábrázoló számítógép, miközben a repülőtéren várakoznak... :-)


(jaaa én csak azért válaszoltam a válaszadóknak, mert megszólítottak..., mielőtt valaki ebbe kötne bele :-) )

2020. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

Ne próbáld meg mások (értő) olvasási képességeibe belekötni úgy, hogy olyan témával állsz bele másokba, amiről a világon senki egy szót nem szólt rejtad kívül.


Nem véletlenül dobtak ki téged legutbb sem.

2020. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!