Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Min érdemes hosszútávon...

Min érdemes hosszútávon tárolni az adatokat?

Figyelt kérdés

A cd/dvd-ről egy idő után eltűnik az adat, tehát ha én szeretném 30 év múlva visszanézni a házassági videómat, akkor mire kéne elmentenem?

Én pendrive-ra gondoltam.


2010. aug. 7. 19:01
 1/3 anonim válasza:

szerintem legjobb mód ha elviszed előhívatni vagy kinyomtatod, de ha mindenképp digitálisan akarod megőrizni, akkor szerintem egy merevlemezt, csinálj neki és ne hagyd benn a gépben hogy pörögjön/menjen mindig. bár ennyire előre ne gondolkodj, kitudja milyen adathordozók, gépek lesznek olyankor, úgyhogy ismét azt mondom hogy hívasd elő.

üdv.

2010. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen hosszú távra nincs jó megoldás, de tárold több példányban , ird ki lemezre, tartsd meg a merevlemezen, esetleg kükső winchesteren (pendrive-on), és egy vagy több privát webtárhelyre is feltöltheted (a képeket még elküldheted saját magadnak emailban), valamelyik csak megmarad.


A CD-DVD élettartalma lejárhat, a technologia elavul (pl. ki használ még VHS-t, ill. audió kazettát???)

A pendrive is öregszik, tönkremehet.

A webtárhelyet is törölhetik, ill. az adott szerver merevlemezei is tönkremehetnek.

2010. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a legmegbízhatóbb adattárolási forma a mágnesszalagos(ált. 30éves garantált élettartam), viszont elég drága is.
2010. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!