Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet hosszútávon használni a...

Lehet hosszútávon használni a laptopot akumlátor nélkül, csak töltővel?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert van egy laptopom és két év alatt kinyirtam az akumlátort, mert mindig töltőn volt. Most kell vennem egy új aksit, és arra gondoltam, hogy heti pár alkalommal használnám az aksit is, feltölteném és aztán töltő nélkül használnám. A többi alkalommal meg kivenném az aksit és töltőről használnám a laptopot. Így lehet használni?
2011. márc. 3. 07:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Kidobott egy hasonló kérdést a gép, egyik válaszoló ezt írta:

Sokan azt hiszik hogyha kiveszik az aksit akkor tovább lesz jó a gép és ez pont nem így van! Mert ha kímélni akarod az aksit akkor kiveheted! Viszont akkor a géped fog romlani! Vagyis ha mindig kiveszed az aksit akkor lehet tovább bírja majd az aksid mint a gép!


Ez igaz? És miért nyírná ki a gépet? Valaki el tudja magyarázni, hogy értette ezt a válaszadó? Esetleg az az ember, aki ezt írta? Köszönöm.

2011. márc. 3. 07:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg használd továbbra is normálisan a lapidat. Az akku 2-3 év alatt így is úgy is tönkre megy ,ha kiveszed,ha bent hagyod,ezen kár görcsölni.
2011. márc. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugy gondolta, hogy mivel laptop es mindennel az a lenyeg hogy minel kisebb legyen, sokminden ossze van suritve, ez igy jobban melegedik, ezaltal hamarabb romlik. Ebben lehet igazsag, de maga a gep azert tovabb kell huzza mint egy akksi. Szemely szerint volt tapasztalatom mar tobb regi laptoppal, amik elerik az akar 10 evet es mukodokepesek, bar az akksijuk teljesen hulla. Ellentetben egyenlore nem lattam olyan 3-4 evnel oregebb laptopot, aminek az akksija legalabb 1 oraig birja toltes nelkul. Kicsit elszovegeltem, amugy kerdesedre a valasz:igen.
2011. márc. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

További két kérdésem lenne:

1, Az én aksim 5200mAh-és találtam olyat, ami 4400mAh, de más adat stimmel. Megkérdeztem az eladót, hogy ez kompatibilis e az én gépemmel, és azt mondta, hogy igen. Nem gáz, hogy eltérő a két szám és miben más az 5200-as? Az tovább bírja?

2, Az én aksim 6cell-es, és találtam egy másikat, ami 9-es, ez az eladó is azt mondta, hogy kompatibilis az enyémmel, csak nagyogg, ami a képen is látszik, és ha ezt venném, akkor 5 órát bírná a laptop, nem 2-t, és kilógna kicsit hátul a laptopból az aksi. Van valakinek, akinek így nagyobb az aksija? Zavaró e, ha nagyobb egy kisit?

2011. márc. 3. 07:57
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, segített, és nem baj,ha valaki hosszan ír, leírja részletesen.

Amúgy most számoltam utána, azt hittem, hogy 2 éves a laptopom, de rájöttem, hogy másfél. :S

Akkor majd felesbe használom. Nagyon elszúrtam, mert éjszakára se húztam le a töltőről. Ha új aksit veszek, erre nagyon figyelnem kell. Meg persze arra, hogy néha töltő nélkül is használjam. Nem gondolkodtam...de hát az ember a hibáiból tanul:P

2011. márc. 3. 08:01
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem acerem van kb 3 éve 2,5 valami ilyesmi. gyakorlatilag 0/24 meg 24/7 és kb nyáron ha elutazom és viszem magammal akkor van csak kikapcsolva a kocsiba ha vezetek. mindig benne volt az aksi eredetlieg 2,5 orát birt most jo ha 1-1,5 kijön belőle viszont én a töltöimet ölöm meg kb az 5. van már. a modernebb(értsd ami már elfér egy táskába) laptopokon van töltésvezérlő szoval ha feltöltötte az aksit és még mindig töltön van akkor hálozatrol fog működni nempedig az aksit meriti aztán tölti ujra szoval mind1 h kiveszed vagy pennhagyod melegedés szempontjábol lehet kicsit jobban jársz de szerintem nem számit.

másik kérdésedre jolehet a 4400ah-s aksi is bele acernél is elég régota ugyanaz az aksi formája tipuson belül simán lehet cserélgetni de keisseb Ah.s aksi persze rövidebb ideig fogja bírni.

a nagyobb aksira meg hát az 5 orát azért kicsit tulzásnak érzem vagy legalábbis kikapcsolt képernyővel minimális teljesítményen képzelhető csak el. rendes használat mellet mondjuk 3,5 ora és akkoris még tökjo. az meg h kilog attol függ h zavaro e h mennyit meg mibe hurcolod. hacsak az asztaltol az ágyig akkor nemgáz ha rendes nagy laptoptáskába szerintem akkor se zavaro egyeül akkor lehet rossz ha ilyen passznetos tasakba akarnéd hordani. meg persze a nagy aksi nehezebb is valamivel.

de hugomnak pl kicsi netbukja van 7000valahányszázas aksival ion platformal hát vagy 16-8 orát kibir havonta egyszer rakja tölteni viszont baromira kilog belőle az aksi meg kb az aki van 1kg a laptop meg fél sincs.. dehát kinek mi kell talán midennre válaszoltam:D

2011. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyit figyelj meg, ha nagy akksiban gondolkozol hogy nehogy bezavarjon a kijelzo kinyitasaban. Amugy ki kell az birjon 4,5 - 5 ora kozott normal hasznalat mellett.
2011. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, lehet acer-t kellett volna vennem:D Nekem samsungom van. q210, 12"-es, picikém:D Imádom, hogy ilyen kicsi, de ha legközelebb laptopot veszek, lehet váltok acer-re. Sok jót hallottam már róla. Egyébként nem én választottam a laptopot, hanem barátom. Mondtam neki, hogy kicsi legyen, internetböngészésre kell. A többi információ nem érdekelt, csak hogy működjön.

A nagyobb aksi másfélszerese az eredetinek, ami azt jelenti, hogy 1.5-2cm lógna ki, és jó, hogy mondtátok, hogy a képernyő kinyitásra figyeljek, nem zavarná, csak teljesen nem tudnám kinyitni, de annyira kinyitni nem szoktam, nem is értem, mért lehet annyira kinyitni:D

Köszönöm a válaszokat. Mindenkit felpontozok.

2011. márc. 3. 09:46
 9/9 anonim ***** válasza:
a hosszu post vagyok, ja ha kicsi akkor simán válalhato az 5 ora aztittem rendes 15,4"...akkor nyugodtan mehet bele a nagy aksi csak cipekedésnél lehet zavaro h nem egy könnyű kis izé hanem kicsit nehezebb de azse gáz. ilyen kicsinél viszont tényleg van értelme a nagy aksinak
2011. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!