Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan progi, amivel...

Travis83 kérdése:

Van olyan progi, amivel időkorlátot tudok rakni a hangfájlra?

Figyelt kérdés

Például felveszek egy 60 perces hanganyagot, és rárakok egy 7 napos időlimitet. Ezt elküldöm valakinek sms-be vagy emailre. Amikor az illető megnyitja a fájlt, onnantól kezdve beindul a 7 napos timer, és amikor lejár, már nem fogja tudni lejátszani az anyagot.


Esetleg, ha nem létezne ilyen, talán van olyan weboldal, ahol ezt megtehetjük, ha hangfájlt töltünk fel?



2020. okt. 3. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
nincs, es ertelme sincs
2020. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, de ha te osztod meg valami fájl cserélőn keresztül, akkor törölheted is, vagy elrejtheted 7 nap múlva.
2020. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak megsúgom nektek, van ilyen. Nővérem, amikor egyetemen tanult, pont egy ilyen fájlt kapott az előadótól, persze nem csak ő. 3 hetes időkorlát volt rajta. Ennek már vagy 7-8 éve.
2020. okt. 3. 21:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

audiófájlt nem lehet így korlátozni.

ha becsomagolod egy lejátszó programba, ami 7 napig használható, mint egy trial program, úgy elképzelhető...

2020. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eljárást DRM-nek hívják, de nem ér sokat.

Ami lejátszható, az egyúttal rögzíthető is.

2020. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szerintem médiafájlokba nem igazán lehet olyan programkódot írni, ami első indításkor lecsekkolja a rendszeridőt, megjegyzi a dátumot egy X értékben, aztán minden indításkor ellenőrzi, hogy lejárt-e a 7 nap. Valamilyen olyan konténerben kell elhelyezni az adott médiafájlt, ami tartalmazhat scriptelt kódot. Nem ma volt, hogy programozással foglalkoztam, így nem tudok biztosat mondani. De így elsőre nekem az swf ugrik be. Ez a Flashnek volt egy multimédiás fájlformátuma, amibe tudtál ActionScript-ben írt kódot is elhelyezni. Ha mondjuk ebben vagy ehhez hasonló formátumban van elhelyezve egy hang- vagy videófájl, akkor lescriptelhető akár egy rendszeróra csekkolás, vagy egy jelszóbekérés is akár.


Amit nővéred kapott is valami ilyesmi megoldás lehetett. Vagy rosszul emlékszel és egy webes felülethez kapott ideiglenes hozzáférést. Ezt tartom valószínűbbnek. :)

2020. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen, de semmit sem ér. Bármilyen hangrögzítő szoftver rögzíti, miközben szól a gépen. Így rögzítettem annak idején amikor az excsajom Skypeon énekelt.
2020. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
@5: Basszus, tényleg! Pedig volt is annak idején egy DRM-es videófájlom valahonnét, amit az úristennek nem tudtam lejátszani. Hogy felejthettem el... :) De a DRM-es videó és audió az nem csak azt tiltotta, hogy másik eszközön lejátszhasd? Szerintem időkorlátot nem tudott, vagy igen? Ha igen, akkor meg vagyok lepve, de hát hiába... Mindig tanul az ember. :)
2020. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7: Azt írod létezik ilyen. Mi a neve? Az már lényegtelen, hogy így is lehet rögzíteni a lejátszott fájlt.


Köszönöm a többieknek is a választ! Ha heteske nem ad választ, ennyi volt. Akkor marad az a megoldás, hogy feltölteni valami oldalra, majd amikor eljön az ideje, akkor törölni. Ez mondjuk nem jó megoldás, de ha nincs ló a szamár is jó.

2020. okt. 3. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Google Driveban például így tudod megoldani: [link]
2020. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!