Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Chrome-ban lévő könyvjelzők...

A Chrome-ban lévő könyvjelzők (nem 1-2 db, hanem több tízezer) foglalnak-e RAM-ot?

Figyelt kérdés

2020. okt. 5. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tárhelyet foglalnak, de minimálisat.
2020. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De az viszont gondolom létezhet, hogy a Chrome emiatt töltődik be lassabban.


Ja, és az egy időben megnyitott lapok pedig viszik a RAM-ot, ugye?

2020. okt. 5. 10:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Közben leteszletem, a lapok egyesével történő bezárogatása alapján már látom, hogy csökken a használt RAM mennyisége. Csak azt nem tudom, hogy a Chrome miért 10-20 részre bontva mutatja a használt adatokat, nem pedig egyszerűen annyit, hogy a "Chrome.exe = XY memóriát használ éppen".
2020. okt. 5. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ennek azaz oka, hogy az adott weboldalakat el tudja szeparálni egymástól, egyfajta kis "dobozba" zárja. Ez azért (is) jó, mert biztonságosabb, ráadásul ha az egyik oldal összeomlik (volt rá példa memória elfogyása esetén pl..) akkor nem az egész böngésző és összes lap dől be, csak az adott, aminek külön folyamat van fenntartva. Szóval ennek megvannak a maga okai hogy áttértek erre a működési formára.
2020. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Világos, köszi! Közbem megnéztem és az Opera is ugyanezt csinálja. :)
2020. okt. 5. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:
10000?
2020. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De például az opera eltárolja a meglátogatott oldalak ikonjait, ez tényleg hatalmas mennyiség lehet, ha soha nincsenek törölve, ekkor már észrevettem. hogy sokkal lassabban töltődik be, mondjuk memóriát emiatt sokkal többet nem használ, de a sok kis fájlt sokáig tekeri betöltéskor.
2020. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 Gyűjtögetek, szelektálni kell már.


#7 Értem, köszönöm!

2020. okt. 5. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!