Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor jó egy 3D nyomtató?

Mikor jó egy 3D nyomtató?

Figyelt kérdés

Tervezgetem hogy veszek egy 3D nyomtatót, de nem tudom mi számít jónak.

Van itt esetleg olyan akinek van ?

és mondjuk nem 100.000Ft?



2020. okt. 18. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Jo 3D nyomtato biztos, hogy minimum hatszamjegyu lesz. Gyujts meg hozza.
2020. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

100000Ft-ért nem kapsz alapból normális 3d nyomtatót...

Kb ez az a lélektani határ amiért még kapsz egy olyan nyomtatót amire ha ráköltesz még pár 10ezret és veszel mellé a gyári helyett normális filamenetet, akkor kihozható egy egész jó belépőszintű eszköz.

De én azt mondom hogy 200ezertől indul a minőségi és megbízható minőség, az alatt neméri meg gondolkodni rajta

2020. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

"és mondjuk nem 100.000Ft?"

na hát itt be is nézett a ló az ablakon.

vannak olcsó nyomtatók, de azok azért olcsók, mert elég gatyák.

és a 100k-s nyomtatókra is még rá kell költeni kicsit hogy érdemben lehessen velük nyomtatni. Általában először a saját upgradelt alkatrészeiket kell kinyomtatni :D

és egy 400-500k-s nyomtatónál sem úgy van hogy bedugod, zimm-zümm és már kész is a nyomtatás. sok-sok állítgatás, próbálgatás kell ahhoz, hogy elfogadható minőséget produkáljon egy adott filamenttel.

2020. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vortrex ***** válasza:
46%

Nem tudom ti miről beszéltek. Egy Ender 3 bőven elég jó otthoni használatra. Ráadásul inkább fordítva van. A gyári filamenttel nagyon könnyen lehet nagyon jó minőségben nyomtatni, mert az köré van beállítva az egész gép, hogy elsőre is pozitív benyomást keltsen. Az állítgatás és babrálás a nem gyári filamentekkel kezdődnek.


Igen is hobby célra ez egy bőven elég jó nyomtató.

2020. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
39%

Esetleg nézelődj FDM irányba.

Ha kis darabokra tervezel, nem nagy igénybevételre, de jó pontossága és felületminőségre, ez is jó lehet és elég olcsón kihozható.

Alapanyagra és karbantartásra sem drágább.


Én egy Weistek jószágot vettem Aliexpressen, 6X12X15 cm munkatérrel, kemény 38 rugóért, ezt a minőséget tudja:

[link]


Van pótalkatrész-ellátás is Alin, Csehországban raktár meg szerviz.


Ha nem akarsz ilyet Kínából kockázatos garanciális háttérrel venni, egy Elegoo Mars 100 rugó alatt van, magyarországi forgalmazóval és garral.

2021. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

FDM LED Kínából, ilyen felbontást tud:

[link]

2021. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!