Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki tud ebben segíteni? SOS

Username666 kérdése:

Valaki tud ebben segíteni? SOS

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy régi pc-t akartam beindítani de beragadt a power gomb aztán azt megoldottam de utána nem indult el, majd babráltam valamit a gépházban és beindult de a monitor nem érzékelte se az egér se semmi csak búgott, búgott majd leállt.

2020. okt. 28. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyire értesz a gépekhez? Ha soha nem csináltál még ilyet, inkább vidd szakihoz, mert csak nagyobb kárt teszel benne.
2020. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen értek hozzá van benne már tapasztalatom is, csak most nem tudom mi a probléma.
2020. okt. 28. 11:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Körülbelül egy régi pc javítása mennyibe fáj?
2020. okt. 28. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:

"babráltam valamit a gépházban"

Ez pontosan mit jelent? Mert 100 féle dolgot lehet "babrálni" egy gépházban. Bocsáss meg, ha megkérdőjelezem a számítógép szerelői tapasztalatodat, de egy gépházban nem babrálunk, hanem célirányosan munkát végzünk, amiről utólag is tudjuk, hogy mi volt az. Szóval írd le pontosan, hogy mi is volt az a "babrálás" amit csináltál, mert csak így lehet segíteni.

Egyébként amiket leírtál tünetek, azok alapján lehet memória, alaplap, videokártya vagy táp probléma is.

Ami pedig az utolsó kérdésedet illeti, egy régi pc javítása is ugyanannyiba fáj, mint egy új gépé. Nem tudom, ez mennyi lenne. Én nem szoktam érte fizetni, nekem szoktak érte pénzt adni.

2020. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Babrálás alatt azt értem, hogy kihúztam a Power SW-t mert videókat néztem a probléma megoldásáról és azt mondták ha máshova dugon vagy nem dugom be akkor bekapcsol és ez sikerült csak hát a monitor nem érzékelte sem az egér sem a billentyűzet (az összes vezetékes)
2020. okt. 28. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam: memória, alaplap, videokártya vagy táp probléma. Bármelyik lehet, innen nem tudom megmondani. Ilyen esetben mindig az alkatrészek cserélgetésével szoktam a hibát kideríteni. Merevlemezt, optikai meghajtót lehúzni, videokártyát kivenni, ha van alaplapi, akkor oda dugni a monitort, ha több ram van, akkor csak egyet benthagyni. Aztán így szépen sorban kizárni a hibalehetőségeket. Nem egyik pillanatról a másikra megy és kellenek hozzá csere alkatrészek is, de a végén mindig meg van a hiba oka.
2020. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!