Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Grafikusnak készülők és nincs...

Grafikusnak készülők és nincs laptopom sem. Aki ért hozzá l, az tudna abba segíteni h honnan és miet érdemes rendelni?

Figyelt kérdés
Az ár 300 ezer férne bele max.
2020. okt. 29. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen tipusu grafikát készítesz? Nem mindegy H photoshopban v illustratorben csinálsz 2d-s designt vagy cinema 4d-ben 3d-s grafikakat
2020. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Méh csak készülők szóval mindent csinálnék.

Inkább rajz táblát csatlakoztatnék hozzá, ha lehetséges.

Vmi jó teljesítményű laptopra lennék kiváncsi. Ami gyors és nagy a tárhelye. Sztem csak ennyi a lényeg.😕

2020. okt. 29. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok grafikus, de azért van több dolog is, amit én meggondolnék:

A hordozhatóság csak utazás miatt fontos a laptop, vagy úgy is szeretnél dolgozni rajta, vagyis a nagy külső monitor elég vagy fontos a rajta lévő is nagy legyen? Tényleg mekkora aktív tárhely kell, a sebesség vagy a méret a fontosabb ? Akkus üzemidő mekkora legyen?

Mennyi eszközt akarsz minimum csatlakoztatni hozzá és hogyan? USB portok stb száma? (bár vannak hubok, de mi van, ha porthiba lesz? )

2020. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:
51%

A műszaki részéhez egyáltalán nem értek, de szerintem eleve asztali gépben érdemes gondolkodnod, nagy monitorral, jó digitalizáló táblával. A laptop egyetlen erénye a hordozhatóság, a munka szempontjából kényelmetlen. A háromszázezer mindkét esetben nagyon kevés, lehet, hogy az induláshoz jobban járnál, ha használt gépet vennél.


„készülők” „hozzá l,” „abba” „h” „miet” + vesszőhiba

Egy jó grafikus szeret sokat dolgozni, és könyörtelenül igényes magával szemben. A rövidítésekkel és egyéb furcsaságokkal terhelt két rövid mondatod meglehetősen távol áll ettől az eszménytől, inkább egy lusta és trehány ember képe sejlik fel mögöttük. Persze-persze, telefonról írtál... és? Ez a része nem anyagi kérdés, gyúrjál még rá.


A közben született újabb hozzászólásod nyelvtani részét hagyjuk, a „Sztem csak ennyi a lényeg” kitétel viszont alighanem vitatható. Hobbiszinten akármelyik hétköznapi gépen lehet izgalmas dolgokat létrehozni, de amikor az iskolai – vagy urambocsá', a majdani munkahelyi – elvárásokra kacsintgatsz, már nem elég, hogy általánosságban valamivel jobbat akarsz. A rajztábla egyébként akár laptophoz, akár asztalihoz csatlakoztatható, úgyhogy ez speciel nem támpont. Viszont egy tisztességes videókártya nyilván alapkövetelmény, de gondolom, a hozzáértőket az oprendszer és a használni kívánt programok megnevezése is segítheti az igények pontosabb kalibrálásában.

2020. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem értek az ehez kapcsolodó szakkifejezéselhez.

Asztali gépet nincs itthon hova tenni. Ezért gondoltam laptopot. De még amúgy is csak rajzolnék. És animációs videókat csinálnék.


Vmi márkára lennék kiváncsi.

És h belsőleg mik a jó adatok.

2020. okt. 29. 11:42
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 én úgy vagyok vele, azt hallom h egy grafikusnak a munkájában, a rajzaiban jó, ott mutatja meg magát. Nem kell az íráshoz értenie. Nem kell mindenhol ott lennie a precizitásnak. A beszélgetést elsietem, mint az írást. A rajzra viszont figyelek minden részletére. Nem függ össze a kettő.
2020. okt. 29. 11:47
 7/7 tabaki ***** válasza:

„Vmi márkára lennék kiváncsi.”

Én a magam részéről általánosságban nagyon bízom a Dellben és a Toshibában, és jó tapasztalataim vannak az Asusszal is. Ugyanakkor, az itteni kérdések alapján, a hozzászólók egy része a HP-re vagy az Acerre adná inkább a voksát, nem beszélve a Mac-táborról, amely pimasz tréfának tekinti még a gondolatát is annak, hogy grafikai munkával más vason és operációs rendszeren is lehetne kísérletezni... Viszont jobbára egyetértés van abban, hogy minden márkának vannak jobban vagy gyengébben sikerült modelljei – na, ehhez kéne egy szakértő kolléga, aki kimenekít a semmitmondásból, és fogást talál a gubancon. Belsőleg meg rakass bele annyi memóriát és tárat, amennyi belefér, azzal nem lőhetsz mellé.


„De még amúgy is csak rajzolnék. És animációs videókat csinálnék.”

Ég és föld. Engedelmeddel, ez engem az azokra a kérdésekre emlékeztet, amelyek „csak egyszerű” feladatokra keresnek kis gépigényű oprendszert: Filmnézés, szövegszerkesztés, netezés, játék. Az első kettő oké, a másodikba minden belefér az égegyadta világon. A rajzolgatásra (meg a képszerkesztésre általában) akár egy szűk 8 gigás memória, szokásos méretű merevlemez is elég lehet, animációra azonban – a műfajtól függően – nincs határ.

2020. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!