Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NAS szerverről lehet weboldalt...

NAS szerverről lehet weboldalt futtatni? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégen kaptam egy NAS szervert az egyik barátomtól. Eddig csak filmeket tettem rá, amiket TV-ről néztem. Azonban igény lett rá, hogy webtárhelyként szolgáljon egy domain névvel. A kérdés az lenne, hogy ez lehetséges-e? Ha igen akkor létszi írjátok le, hogy hogyan.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. nov. 22. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
hát kéne hozzá valami normális internet....
2020. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze lehet de szerintem inkább vegyél normális tárhelyet p.. az ezit.hu-nál.


[link]

2020. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem NAS 310 - em van. Azzal ezt ugyanígy meg lehet csinálni?
2020. nov. 23. 07:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem pont ez a típus van, de hasonló. Lehet rajta, de fel kell telepíteni az Apache-t, a PHP-t és a MySQL-t. Ez az alkalmazásokban lesz. Utána össze kell kapcsolni egy DNS szolgáltatással (pl. [link] hogy kívülről el lehessen érni.

Viszont a leírás alapján csak 256 Mb RAM van benne. Ennek a rendszer kapásból lefoglalja a nagy részét, így alig maradna memória a weboldal futtatására. Maximum HTML oldalakhoz felelne meg, egy WordPress már elég lomhán töltődne be. Ehhez komolyabb NAS kellene.


Akkor inkább ingyenes webtárhelyet javasolok.

Az [link] pl. korlátlan tárhelyet és korlátlan adatforgalmat ad, és reklámmentes. A hátránya, hogy nem olyan gyors, mint pl. egy fizetős tárhely.

Ingyenes tárhelyben is van gyors, ilyen a [link] Ez 250 Mb tárterületet ad, és korlátlan adatforgalmat, továbbá ez is reklámmentes. Ha csak egy kisebb blogra vagy oldalra van szükséged, elég lehet ez a tárhely is. A tapasztalataim alapján ez a leggyorsabb és legmegbízhatóbb ingyenes tárhely (a szolgáltatás felér egy fizetős tárhellyel, csak a tárterület kisebb).

2020. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akarj házi nettel weboldalt futtatni!
2020. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5/5 mié' mi baj a házi nettel?
2020. nov. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!