Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A billentyűzeten milyen...

A billentyűzeten milyen szisztéma szerint helyezték el a betűket? Én semmi rendszert nem látok bennük (nincsenek ABC sorrendben, se semmi).

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
nemtom de sztem könnyű kezelni én már ugy tudok irni h a tv-t nézem miközben msnek stb vagy csak a monitort XD már berögzültek a gombok XD asd
2010. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az írógép mintájára helyezték el. Ott pedig az volt a szisztéma, hogy az egymás után gyakran következő betűk messze legyenek egymástól, hogy írás közben ne akadjanak össze.
2010. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

jaj de vicces volt ez kedves előző hozzászóló, ugye? XD...


"Sholes nevéhez fűződik a ma használatos QWERTY billentyűzet-kiosztás is. A feltaláló eredetileg az ABC betűit vette alapul a billentyűzet megtervezésekor, de a kezdetleges mechanika miatt a betűket lecsapó lengőkarok folyamatosan összeakadtak. Ezért kénytelen volt olyan elrendezéshez folyamodni, ahol a leggyakrabban használt betűk egymástól távol, a billentyűzet két szélére kerültek, a bal felső sor angol betűi adják ki a qwerty sorrendet."

2010. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :3
2010. aug. 11. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!