Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért pont így vannak elhelyez...

Miért pont így vannak elhelyezve a billentyűzeten a betűk? Miért nem pl abc sorrendben?

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

volt már ez a kérdés.


az alapelv az, hogy azok a betűk, amiket gyakran ütünk le egymás után, a lehető legtávolabb legyenek egymástól.

Ez még a kalapácsos írogépektől örökölte a billentyűzet.


annál a kalapácsok, amik a betűket írták, egyazon helyre csaptak le, mert a papír mozgott.

[link]


a függőleges izék a kalapácsok, a középen lévő fémdarabka, ahova a szallag fut, meg a hely ahova ütnek.


viszonylag könnyű elképzelni, ahogy minél közelebb van két kalapács, annál könyebben akadhat össze, ha gyorsan üti le a betűket egymás után az ember. Mivel ez egy mechanikus rendszer, ezért ha két kalapács közel van, akkor az őket vezérlő gombok is közel vannak.


Minél messzebb vannak az egymást követő betűk egymástól, annál gyorsabban lehet őket egymás után leütni. Ezért ilyen a billentyűzete az írógépeknek.


Aztán aki egy írógéppel megtanult gépelni, az nem akar átszok egy más kiosztásra (nem is praktikus), ezért aztán a rendszer öröklődött egészen a számítógépekig.


vannak egyébként más kiosztások is, de nem nagyon terjednek el.

2009. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ és elnézést a figyelmetlenségért
2009. febr. 3. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy úgy találták ki, hogy az angolban ne jöjjön ki értelmes szó se vízszintesen, se függőlegesen.

Nekem az nem tetszik, hogy ezeket nem így tervezték, mármint nem magyaroknak, és így gyakran kerül egy-egy ékezetes betű az írások mellé.

2009. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!