Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook Air 2017 melegedési...

Macbook Air 2017 melegedési probléma. Ötlet?

Figyelt kérdés

A májusban vásárolt macbook air számítógépem többször is túlmelegedett. Azt vettem észre, hogy a processzora felmelegszik 100 fok, de a hűtése nem megy ilyenkor sem 1300rpm fölé.


Az Apple adott a géphez telefonos segítségnyújtási lehetőséget, amivel éltem is, a telefonban javasoltak egy teljes rendszer újratelepítést, amit meg is tettem, és azt is javasolták, hogy a viszonteladót (mediamarkt), ahonnan vettem a gépet, azt kerüljem meg, és vigyem be szervizbe. Az újratelepítés nem segített ezen a hűtési problémán, szóval maradt az, hogy elviszem szervizbe. Ez a napokban meg is történt, visszakaptam úgy, hogy papíron ki lett tisztítva, és újra is lett pasztázva.


A kérdés lényege igazából az lenne, hogy így, hogy megkerültem a mediamarkt-ot, és visszaviszem így, hogy valamit csináljanak vele, akkor szóba fognak állni velem egyáltalán, ha részletesen kifejtem a problémát? Vagy inkább próbáljam meg úgy, hogy megtartom magamnak a szervizelési kört?


Köszi a válaszokat!



2020. nov. 29. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
hol volt szerizben?
2020. nov. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beviheted a Media Markt-ba, de ők is ugyanezt fogják csinálni: Továbbítják a szervizbe.
2020. nov. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hiába pontoztok le akkor is érdekel hol lett javítva - oda nem viszon az én gépemet. Meg hát lehetne ott reklamálni is.

MM-hez hiába viszed, a gyártói jótállást a szervizben tudod érvényesíteni.


Aztán kérdés, hogy visszaraktad-e a biztonsági mentést újratelepítést után? Ha igen, valszeg visszakerült az a hiba/program is am túlterheli a processzort.

Activity monitorral meg lehet nézni mi terheli a gépet: [link]

Ha teljesen tiszta telepítés után is melegszik akkor van valami baja a gépnek.


Hogyan használod a géped? Ágyban párnák közt? tud szellőzni rendesen?


Mivel nézed a hőmérsékletet? Biztos annyi a hőmérséklet mint amennyit a program mutat? Melegszik a gép háza is?


ezeket megcsináltad:?

[link]

[link]

2020. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 A Carecenter-ben volt szervizben, az volt a legközelebb.


#3, aki szerintem az 1.:

Igen, ezeket a reseteléseket próbáltam, utána is ugyan azt csinálta.


Az ágyamban használom általában a gépet, de úgy, hogy van alatta egy könyv, a könnyebb szellőzés miatt. Amivel a hőmérsékletét szoktam nézni, az az iStat menus, nem a tevékenységfigyelő. Ebben be tudom kapcsolni manuálisan a hűtését, ha olyan dolgot kell csinálnom rajta, hogy nem lenne éppen jó, ha esetleg kifagyna a gép. (Igen-igen, itt most jöhetne, hogy "hát de be tudod kapcsolni manuálisan, akkor mi a probléma; nem akarom manuálisan kapcsolgatni.)


Előfordult már olyan is, hogy 2 MS Word ablak és a Spotify mellett kifagyott. A gép háza is melegszik.


Hát maximum, akkor megpróbálok egy kört a Mediamarkt-tal is, hátha olyan szervizbe küldik, ahol sikerül megcsinálni.

2020. nov. 29. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az MM az tényleg csak egy plusz kör, ők csak továbbküldik...


Itt valami negyon nem jó... ennyitől nem szabadna fagynia!

Az első Mac Minim (ugyanaz a hardver mint az Air) 6 év után fagyott le először és utoljára, alaphibás lett. 5 év 10 hónapot ment kb, végig torrenteztem vele :D

A másodikra jobban vigyázok, még sosem fagyott le, eddig 2x bolondult meg alvó állapotból nem tudott visszajönni, újra kellett indítani.

Szóval stabil cuccok ezek nagyon. 2 wordtől nem szabad kifagynia!!


vidd be másik szervizbe

istyle, icentre vagy almárium pro, eze hivatalos apple szervizek

2020. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
biztonsági mentést visszatetted az újratelepítés után?
2020. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!