Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pocsék netet hogyan erősíthetn...

Pocsék netet hogyan erősíthetném meg?

Figyelt kérdés
Elég rossz "vidéki net" van itthon egy 5 fős családra. Nemrég vettem egy ilyen erősítőt, amit a konnektorba kell csak dugni, de sokkal jobb nem lett a helyzet, csak tovább elér a jel. Váltsak szolgáltatót (gelkanet a mostani) vagy routert?
2020. dec. 2. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is valaszd a legnagyobb elérhető csomagot, gondolom VDSL2 vagy ADSL2 van. Előbbinél 100 körül van a max, de azt ha messze laksz a kozponttol, nem biztos, hogy megkapod. Viszont a fele is már egész jó.
2020. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha alapból szar a net nem tudom miért routert akarsz váltani, meg mindenféle gagyi kütyüre dobod ki a pénzt.
2020. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rájöttem, hogy rosszul fogalmaztam, hisz egy elég fontos részletet kihagytam.

A közvetlen szomszédunkban (20 méterre a házamtól) van egy vendégháza a családomnak, és azért kellett a hosszabbító, hogy oda átérjen a jel. Csak az a baj, ha többen jönnek (max 15 fő), és mind rácsatlakoznak, hasznàlhatatlan lesz, erre kéne megoldás. Oda külök wifiért nem szeretnék fizetni.

2020. dec. 2. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen neted van elofizetve? Ennyi emberre azért kéne legalabb a 100as, mert ha elkezdenek páran yourubezni egyből megvan etetve.
2020. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha nem a router fullad be, akkor a sávszélességet kellene növelni.
2020. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

Akkor innen melyik csomag kéne?

2020. dec. 2. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül mind lassú ehhez
2020. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BeefEater ***** válasza:

Az olcsó Wifi "jelerősítő" konkrétan megfelezi a Wifi sávszélességét. Az olcsó Wifi eszközök ha fel is engednek kb 20 klienst az egész használhatatlan lesz. Ha tényleg 15 klienst akarsz a vendégházban kiszolgálni akkor oda kell egy normális access point vezetékes uplinkkel (meg akkor már hozzátok a házba is) és egy olyan router ami tud mit kezdeni ezzel. Ennél konkrétabbat alaprajz nélkül nem lehet mondani, szerintem keress erre szakosodott céget.


Ha 20 klienst akarsz kiszolgálni akkor kérdés nélkül a legnagyobb csomag kell neked, de még inkább egy új szolgáltató. Nem ismerem őket, de a garantált sebesség eléggé nevetséges. Egyébként ha a 40Mbps tényleg annyi akkor azzal még ellennél, nem lenne valami hű de gyors de használhatatlan sem.

2020. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!