Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van még esély, hogy megmentsem...

Van még esély, hogy megmentsem a képeimet?

Figyelt kérdés

Talán az egyik, de a legrosszabb hátránya a digitális fényképezőknek, hogy a képeket a gépre mentjük...

Viszont mi van, akkor ha valami történik a géppel? Mert nálam ez volt a helyzet, az egész laptopot elvittem szervízbe, ahol hellyel-közzel lementették a képeimet két dvd lemezre...Most viszont szeretném őket megnézni, de elég karcosak a lemezek, és vmiért nem viszi az új laptopom sem...Mitévő legyek? Ha a cd-ket elviszem szervízbe letudják szedni róla a képeket? Nagyon fontos lenne...És ha sikerül, akkor hova tegyem, hogy ne sérüljön, vagy inkább nyomtassam ki a képeket?


2008. nov. 30. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, arra nem tudok válaszolni, hogy meglesznek e még a képeid, de én úgy csinálom, hogy ahogy felnyomja a gépre a fényképezőgép, én rögtön írom is ki őket. A legjobbakat meg nyomtatom ki. Ha megtelik egy lemez, én csinálok bizti másolatot is.
2008. nov. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt még elfelejtettem írni, hogy a karcos sérült lemezt én szinte mindig át tudom írni Alkohol nevű programmal. Persze ha nagyon durva sérülés karist van a lemezen akkor nem. Szerintem próbáld meg azzal.
2008. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van erre egy program, IsoBuster. Küldöm privben a leírását.

[link]

2008. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Töltsd fel a fontosabb képeidet egy saját hozzáférésű webalbumba és mindig meglesznek ilyen pl a picasa [link]

eleinte csak 1 giga tárhelyet adnak, de potom összegekért bővítheted több száz gigásra, kb a DVD-k árából kijön és a google lesz olyan rendes, hogy tárolja a képeidet és készítsen róluk biztonsági másolatot is

2008. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sosem tárolom a képeimet a gépen, csak annyi ideig, amíg átpakolom máshová. Konkrétan így: ameddig összejön egy DVD-nyi mennyiség DVD-RAM-on tárolom őket, aztán kiírom Verbatim DVD-re.


A DVD-RAM előnye, hogy biztonságos, nem "potyog le" róla az adat. Ha gondolod, tárolhatod ezen végleg is. Én Panasonic DVD-RAM-ot használok, 700 Forint a Media Marktban. Sok meghajtó tudja kezelni, de nem mind. Normál árban kapható olyan kütyü, ami ismeri ezt a formátumot, az enyém LG. Célszerű dobozosat venni, mert adnak hozzá egy progit, ami szükséges a DVD-RAM miatt, meg egy rakás más szoftvert is.

2008. dec. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!