Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kiadványszerkesztők, grafikuso...

Kiadványszerkesztők, grafikusok, ti egérrel rajzoltok vagy digitális táblát használtok?

Figyelt kérdés
2020. dec. 10. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak grafikus ismerőseim, ők felváltva használják mindkettőt. A szabadkézi rajzokhoz rajztáblát használnak, de mondjuk a korrekciós munkához és átszerkesztéshez egeret.
2020. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nyomásérzékeny érintőképernyőt használok.

A digitális táblánál nem tudtam megszokni, hogy nem közvetlenül látom 1:1-ben hogy hova rakom a tollat, egérrel pedig a finom csuklómozdulatos íveket elég nehéz lenne.

2020. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egérrel nem lehet rajzolni, maximum görbézni. Nekem ugyan van wacom táblám, de mivel a munkám során ritkán kell szabadkézi rajz ezért lényegében csak egérrel dolgozok. Kifejezetten szabadkézi grafikára legjobb az érintőképernyős tábla pl. Wacom cintiq. Ha nem sokat kell rajzolgatnod, vagy meg tudod szokni, hogy a monitoron látod azt amit rajzolsz akkor a sima tábla is jó pl. Wacom intuos. Vannak más olcsó kínai márkák is, de azokkal nincs tapasztalatom.
2021. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!