Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék rendszergazda?

Hogy lehetnék rendszergazda?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés.

Most érettségiztem nyáron azonban nem tehetem meg hogy továbbtanuljak nappalin. Dolgozom.

Mindig is érdekelt az informatika.

Magamtól, hogyan tudnék elsajátitani egy alap tudást amit meló után napi 2-3 óra tanulással egy fél év alatt akár el tudnék olyan szintet érni hogy ilyen junior poziciot kaphassak?!

Az angol elég jól megy, de jobban preferálnám a magyar nyelvű tanítást mig nem vagyok jobban otthon a témában.



2020. dec. 23. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Fél év alatt biztos nem. A leggyorsabb tanfolyam 1 éves, ami munka után este van, vagy hétvégén.
2020. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Informatikai rendszerüzemeltető tanfolyamot keress (OKJ 54 481 06) még ebben az évben - például:

[link]

általában 9 hónaposak, az alapok elsajátításához elegendőek, de siess, jövőre már nem indítanak ilyen képzést.

2020. dec. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
OKJ helyett inkább egyetemen FOSZK képzésre menj. Azzal legalább tálalsz munkát is. Tudásba is többet ad ráadásul utána később ha esetleg mernokinfora mennél a krediteket beszámítják.
2020. dec. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg gyakorlással és önszorgalommal.

Azért egy "papír" sem árt, ha van, tekintve, hogy sok helyen ez a beugró, de a szaktudásod javát nem iskolában fogod elsajátítani. (Kivéve, ha nappali tagozaton kifognál egy kifejezetten jó sulit, de erre kevés az esély.)

Most leírhatnám az élettörténetemet, de senkit nem akarok fárasztani vele... én évek múltán merem azt mondani magamról, hogy jó vagyok a szakmában. Ehhez nagyban hozzájárult, hogy kísérletező kedvű vagyok, a Linuxot például úgy tanultam meg, hogy feltelepítettem a gépemre, és használtam. A szerverüzemeltetés nagyját úgy, hogy béreltem egy VPS szervert, és folyamatosan azzal "játszadoztam". Na, meg később a Raspberry házi szerverem (szintén Linux) is sokat segített a tanulásban.

2020. dec. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Otthon a saját laptopodon.. ;)
2020. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Senkinek nem kell egy OKJ-s rendszergazda. Ott semmit se tanulnak.... :).
2020. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!