Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történik,ha megnyitok egy...

Mi történik,ha megnyitok egy küldött linket,amire az volt írva,hogy egy screenshot, és az illető,aki küldte, látta,hogy megnyitottam, és felmérte azon keresztül a telefonomat? Megtudta,milyen a telefonom, hány százalékon vagyok...

Figyelt kérdés
És ez nem kamu, nem tud ilyen sikeresen tippelni telefontípussal, és százalékkal se... Mást nem mondott, egy várost említett,meg egy telefonszolgáltót... És mégis, ha valaki így hozzáfér a telefonomhoz,az mit jelent? Milyen következményei lesznek? Mit tud meglátni a telefonomon? És mit lehet tenni ellene,hogy ne tudjon hozzáférni a telefonomhoz?

2020. dec. 28. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a meglátogatott linken rögzíti a látogató eszközének néhány jellemzőjét. Ilyen a készülék típusa, futtatott operációs rendszer és böngésző verziója. A várost azt tudja megmondani, ahol a szolgáltatódtól kilép a kapcsolatod az internetre és ugyanitt látja a szolgáltatót magát is.

Kb. ugyanezt látja, mint amit te, ha ellátogatsz ide: [link]

Ettől még, feltéve, ha a linken nem töltöttél le (akár a háttérben, akaratlanul is) egy kártevőt, semmit nem lát a telefonodban. Ha olyan link volt, ahonnan bármilyen ártalmas kódot tudott telepíteni a telefonodra, akkor persze, annak segítségével kutakodhat benne.

Víruskeresés, alkalmazások engedélyeinek ellenőrzése, feleslegesek és ismeretlenek törlése. Nekem ennyi jutott eszembe.

2020. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy az IP címeket is láthatja. A fenti linken nem látod az oprendszer és a böngésző verzióját, de a weboldalak látogatási adatait gyűjtő alkalmazások (pl. Google eszközök) láthatóvá teszik ezt a weblap kezelőjének.
2020. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2020. dec. 28. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!