Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 300.000 forintból milyen jó...

300.000 forintból milyen jó gépet lehet összeállítani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy most minden alkatrész szinte nagyon drága és amit például most megveszek 300 ezerért azt pár hónap múlva akár csak 250 ezerért megtudom venni, a válaszokba ha szabad kérnem a pár hónap múlva lévő árakat adjatok meg (vagy a drágulás előtti árakat)

2020. dec. 29. 19:53
 1/6 meszike91 ***** válasza:
100%

" ha szabad kérnem a pár hónap múlva lévő árakat adjatok meg "


Pillanat csak előkeresem a jósgömböt.

2020. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
#1 :"D
2020. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kerdezo egyre rosszabbodik a helyzet, egyszeruen minden mas hardver is eltunik boltokbol, tehat ott tartunk lassan hogy nem csak vga t nem tudsz venni, nem hogy erdemeset vagy jo arut, hanem egyaltalan..., vagy procit, hanem mas dolgok is eltunnek, alaplapok


ami ugyahogy sok van most még (kopogjuk le) az memoria, tapegyeg, m2 ssd (ugy ahogy)


legalabbis ami egy asztali pc osszeallitashoz kell


ha nem tudsz jo alaplapot venni az nagyon rossz, es az se tul jo ha mashonan kell venned es te nem akarnal szerelgetni...

2020. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
40%

most gobdold el hany magyarnak kellhet PC a kb. 10milliobol?

100000 nek? Az is rengeteg ha belegondolsz? De csak annyinak kell?

2020. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük nyáron a 9100f 25k volt , most meg 37k
2020. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos jósolni nem tudunk, sajnos :)


A gépek árai nagyon megugrottak, még a használt-piac is sok esetben irreális árakat mutat. Ha mindenképpen kell egy gép, akkor érdemes lenne elsőnek eldönteni, hogy mire is fogod használni?


Ha csak munkagép lesz ( word excel... ), videónézés, net, akkor egy olcsóbb kategóriás is jó. Ha játszani is akarnál, akkor viszont ilyen árak mellett kompromisszumot kell kötnöd:


Vagy az alapgéped lesz erősebb, vagy a videókártyád....egy normálisabb videókártya, amit érdemes is megvásárolni, az jelenleg 70 feletti összegtől kezdődik. Az új procik árai is elszálltak, és ehhez még kell olyan alaplap is, ami ki tudja hajtani. Memóriamodulok, m2 ssd, winyó, táp, ház, videókártya, proci, alaplap, hűtés + ventillátorok, ha szükséges...


Ház 15-20 ezertől ( szabadon választható, akár használt is jó, ha nem dicsekedni lesz a gép)


Proci, pl ez: [link]

43 ezer


Alaplap 23 ezertől a csillagos égig (a fenti procihoz való) : [link]


memória:

ddr4, minimum 8 giga, de inkább 16: [link]


28 ezertől...


m2 ssd. 240 gigás, a legolcsóbb, 9000, de egy normálisabb márka, ahol jobban lehet a garanciát érvényesíttetni, kb. 16 ezer lesz:


[link]


merevlemez 2 terás, 20 ezer:


[link]


Videókártya minimum 4 gigás legyen:

[link]

72 ezer.


Már bőven elhagytuk a 200 ezer forintot, pedig csak alap 6/12-es procit jeleztem, hozzá való olcsó alaplappal.


A proci hűtéséről még nem is beszéltünk. Hagyományos ventillátoros hűtésben gondolkodom, viszont a gyári hűtés nem mindig elegendő:


[link]

olyan 16 ezer forint. Ezen nem érdemes spórolni, mert egy olcsóbb venti pár óra alatt az őrületbe kergethet a zajjal.


Tápegység, 600 wattos: [link]

17 ezer forint.


Ez az "elméletben" összerakott gép csak egy átlag, Kb 255 ezerből kihozható.


Sok mást is lehetett volna ajánlani alkatrészenként, tudom.

Ez csak egy egy általános célú gép, amit játékra is használni szeretnének (és ne alapfelbontáson fussanak a játékok 25 fps-el, de nem is 4k, 144 fps).


A monitort, billentyűzetet egeret nem számoltam, ezek kijönnek a maradék 35 ből:

monitor: 25-től már normálisat lehet venni, ha nem szükséges gyári, és a használt is megteszi.

egér+ billentyűzet kombó 10ből kijön.


Ez kb 300 ezer.


Ha monitor ,bill+egér már van, akkor ezt az összeget is beforgathatod. Postaköltségre csak 10 ezret számítottam, mert feltételeztem, hogy több terméket ugyanattól az oldalról, egyszerre lesz rendelve (általában 40-51 felett ingyenes a szállítás egyes cégeknél)

2021. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!