Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 100 ezer forintból milyen NEM...

100 ezer forintból milyen NEM gamer gépet érdemes venni/összeállítani?

Figyelt kérdés

Jelenleg laptopom van, de szeretném lecserélni asztali gépre, mivel már van egy jó okostelefonom, és amikor távol vagyok, azon is meg tudok mindent oldani.

Itthon meg kényelmesebb lenne egy asztali gép.

Játékra nem igazán lenne használva.

Irodai dolgok, böngészés, film nézés.

Talán két fontos dolog van: legyen rajta HDMI, hogy film nézéskor rá tudjuk kötni a tévére, illetve mindenképp bele kell férni egy eredeti Windows-nak is a 100 ezerbe ( szóval maga a gép max 80 ezer ).

Mielőtt valaki megkérdi, nem, nem jó az internetről lelopott Windows. Ennek az oka teljesen mindegy. A lényeg hogy bele kell férnie a keretbe.

Milyen gépet tudnátok ajánlani? Használt is szóba jöhet.



2015. okt. 27. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha játékra nem kell akkor tennél egy próbát a Linux-szal(nem akarlak rákényszeríteni de az ingyen van és jó lenne azokra a dolgokra amikre neked kell)?

Konfig: [link]

Ha esetleg kevés lenni az IGP akkor még mehet bele egy HD5450-es is.

2015. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A gond, az hogy irodai dolgok alatt nem csak a szövegszerkesztést, meg a táblázatkezelést értem.

Szükségem van olyan programokra is, ami csak Windows-on fut.

Plusz a gyerekek szoktak játszani a Sims 3-al. Ezt csak azért nem írtam oda, mert az még a mostani Intel videokártyás laptopon is jól fut, így gondolom egy 80 ezres asztali gépnek sem jelent gondot.

2015. okt. 27. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor jónak kell lennie.Windows-t innen: [link]
2015. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kis kiegészítésként: sok program (fogászati, röntgen, könyvelő, stb..) működésre bírható linux alatt vagy wine-al vagy virtuális géppel (itt szintén nem lényeg annyira az eredetiség. egy xp-t rá aztán jólvan az úgy! :) titkosított partícióra kell tenni és még hivatalos használat esetén sem okozhat problémát). Nem vagyok a lopott szoftverek híve, de ilyen kényszermegoldások esetén jó alternatíva.


(Sims3 pedig tökéletesen fut linux alatt, saját tapasztalat! Wine-ra felpakolható! Integrált kártyával laptopon...)


Tehát én is azt javasolnám, hogy 100eFt-s gép esetén a 20e az nagy pénz! Jelentősen erősebb vagy minőségibb a 100eFt-s a 80-ashoz képest!

2015. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit utánanéztem ennek a Linuxnak és bevallom, hogy nekem mint egy átlagos Windows felhasználónak kissé bonyolultnak tűnik a kezelése. Mégis csak hozzászoktam hogy pár kattintás egy csilli-villi felületen, és máris működik minden.

Persze egy próbát megérhet, veszteni valóm nincs. Max utólag megveszem hozzá a Windows-t.


Köszönöm a választ!


Egyébként most a laptopomon is eredeti Win 8.1 van. Nem gyárilag volt rajta, hanem utólag vettem hozzá, csak ahogy olvasgattam neten, ez hardverhez köti magát, így muszáj lesz a laptoppal együtt eladni.

2015. okt. 27. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:
A Linux Mint XCFE-t próbálhatod is,ismerős felület fog köszönteni.Sokkal jobb lesz mint a Windows.Észre veszed 1év használat után is ugyan olyan gyors,driver-eket nem kell vadászni stb. Millió előnye van.De a terminált meg kell tanulni használni,ha valami probléma van meg kell oldani,valamennyi hozzáértést igényel,a játékok nagy részéről,.(valamit valamiért)Van magyar nyelvű is,bővebb leírás a főoldalon van róla.
2015. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha dobozost vetted, akkor úgy tudom 2-3 gépre telepítheted. (nézz utána a különböző licence típusoknak)

Egyébként a linux elég tág fogalom. Linux mint XFCE-vel könnyű megbarátkozni.

Szerintem eléggé XP-s a hatása:

[link]

(amikor kipróbálod nem pont ilyen, de hasonló. ez már személyre van szabva kicsit :))

2015. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha OEM akkor csak egyre telepítheti legálisan.

Linux valóban egy tág fogalom most nincs kedvem leírni mert akkor tényleg belekeveredne.Elég csak annyit tudni hogy egy rendszermag amire épülnek ezek a disztrók:Debian,Slackware,Redhat,Arch,Gobo,Puppy,a többi meg csak ezekre épül.

2015. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyet vettem. 2 éve volt.

Annyira emlékszek, hogy a polcon ilyen szép dobozokba volt talán 5-6 darab.

Kinéztem a két legolcsóbbat ( 29 ezer volt talán ). Megkérdeztem az egyik eladótól hogy mi a különbség, és azt hiszem a memória méretről mondott valami, hogy ha x GB feletti, akkor ez kell venni, ellenkező esetben a másik jobb.

Mindegy, megvettem az egyiket, hazahoztam, nagy nehezen feltelepítettem, és kész. Ez a Windows-os doboz azóta a fiók mélyén pihen. :)


Holnap megkeresem, és lehet felhívom a Microsoft ügyfélszolgálatát, hogy mi a teendő gépcsere esetén. Csak az a legbiztosabb amit ők mondanak. :)

2015. okt. 27. 17:11
 10/10 A kérdező kommentje:

Na felhívtam az ügyfélszolgálatot.

Szerencsére nagyon segítőkész volt a hölgy. :)

Azt mondta hogy ha a laptopról eltávolítom a jelenlegi Windows rendszert, akkor az új gépen elvileg tudom majd aktiválni.

Ha az online automatikus aktiválás nem működne, akkor válasszam a telefonost, ahol ha szükséges, akkor kollégái segíteni fognak.

2015. okt. 29. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!